RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Narkotyki połączyły zwaśnionych pseudokibiców

W „hurtowni” zatrzymano m.in. 3,5 kilograma marihuany, ponad 85 gramów amfetaminy i 35 gramów kokainy (fot. TVP)
W „hurtowni” zatrzymano m.in. 3,5 kilograma marihuany, ponad 85 gramów amfetaminy i 35 gramów kokainy (fot. TVP)

Duży magazyn narkotyków zlikwidowało w Krakowie Centralne Biuro Śledcze. Na gorącym uczynku zatrzymano pracujących w hurtowni dwóch pseudokibiców zwaśnionych ze sobą klubów Wisły i Cracovii.

W „hurtowni narkotyków” było 442 tabletki ecstasy, 3,5 kilograma marihuany, ponad 85 gramów amfetaminy, 35 gramów kokainy i 25 MDMA. Zabezpieczono także maczety.

W czasie zatrzymania dwaj mężczyźni porcjowali narkotyki na tzw. działki, które miały trafiać do mniejszych dilerów. Odbiorcami środków odurzających byli na przemian pseudokibice przeciwnych drużyn.

Policja zatrzymała jeszcze dwóch mężczyzn zamieszanych w proceder.

Handlarze wpadli mimo, że bardzo dbali o maskowanie przestępczej działalności i zacieranie jej śladów – powiedział rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami Krakowa i powiatu suskiego. Jeden z nich półtora miesiąca temu wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę zasądzoną za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe. Odpowiedzą za handel narkotykami w znacznych ilościach za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej