RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Marek Biernacki miał związane ręce”

– Markowi Biernackiemu można w sprawie T. znacznie mniej zarzucić niż urzędnikom Donalda Tuska i samemu premierowi, który w trzy dni potrafił uchwalić ustawę o OFE, a na uchwalenie ustawy o niebezpiecznych przestępcach czekaliśmy wiele miesięcy – mówił w TVP Info Adam Bielan z Polski Razem Jarosława Gowina pytany o to, czy oczekuje dymisji ministra sprawiedliwości, w związku z wydarzeniami związanymi z Mariuszem T. i jego wyjściem na wolność.

Marek Biernacki starał się zrobić to, co mógł w tej sytuacji, czyli w momencie, kiedy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przez trzy tygodnie wstrzymywała się z publikacją ustawy podpisanej przez prezydenta. Marek Biernacki miał związane ręce – mówił w TVP Info Adam Bielan z Polski Razem Jarosława Gowina.

Bielan przyznał, że nie widzi większych błędów ze strony Marka Biernackiego. – Tutaj jest bardzo wiele zaniechań wszystkich rządów. Było 14 rządów i 19 ministrów sprawiedliwości. Dopiero Jarosław Gowin podjął ten temat – mówił polityk.

Podkreślał, że w tej sprawie także Jarosław Gowin bronił swojego następcy. – Markowi Biernackiemu można w tej sprawie znacznie mniej zarzucić niż urzędnikom Donalda Tuska i samemu premierowi, który w trzy dni potrafił uchwalić ustawę o OFE, a na uchwalenie ustawy o niebezpiecznych przestępcach czekaliśmy wiele miesięcy, później trzy tygodnie ustawa leżała w Kancelarii Premiera i czekała na opublikowanie. To jest skandal – mówił Adam Bielan w TVP Info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej