RAPORT

Pogarda

Cudowne dziecko Hollywood nie żyje

Shirley Temple; zdjęcie z 2006 roku (fot. PAP/EPA/PAUL BUCK)
Shirley Temple; zdjęcie z 2006 roku (fot. PAP/EPA/PAUL BUCK)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje Shirley Temple, która jako dziecko była gwiazdą Hollywood – poinformowała rzeczniczka jej rodziny. Była aktorka zmarła w Kalifornii z przyczyn naturalnych.

Aktorski talent, złote loki i rozbrajający uśmiech – tym podbiła publiczność. Shirley Temple urodziła się w 1928 roku. W latach 30. zagrała w ponad 40 filmach, m.in. w „Złotowłosym brzdącu” i „Małej księżniczce”.

W wieku zaledwie sześciu lat została laureatką Oscara, którego przyznano jej „za wspaniały wkład w rozwój kina”. – W świętego Mikołaja przestałam wierzyć jako sześciolatka. Po tym jak mama zabrała mnie do sklepu. Był tam Święty Mikołaj, który... poprosił mnie o autograf – wspominała po latach.

W filmach Temple grała do końca lat 40. Po zakończeniu kariery zaangażowała się w politykę po stronie Partii Republikańskiej. Była m.in. ambasadorem USA w Ghanie i Czechosłowacji.

Dwa razy stawała na ślubnym kobiercu, urodziła troje dzieci. W 1945 roku, w wieku 17 lat, wyszła za mąż za starszego o siedem lat amerykańskiego aktora Johna Agara. Rozwiodła się po 4 latach. W 1950 Temple poślubiła biznesmena Charlesa Blacka. Jedna z córek Temple, Lori Black, jest muzykiem; grała na gitarze basowej w zespole The Melvins.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej