B. poseł PO szefem Gabinetu Politycznego w MSZ

Michał Marcinkiewicz, szef Gabinetu Politycznego szefa MSZ. fot. TVP

Michał Marcinkiewicz za niecałe 3 tygodnie skończy 30 lat. Został szefem Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych. Radosław Sikorski wybrał na jednego ze swych bliskich współpracowników byłego posła PO i byłego konsula RP w Finlandii. Młody polityk powraca na warszawskie salony.

Dotychczas szefem Gabinetu Politycznego szefa MSZ był Piotr Paszkowski. Był znany z mediów, pełnił wcześniej funkcję rzecznika MSZ. To Piotr Paszkowski przekazywał informacje o katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Teraz odchodzi z MSZ.

Michał Marcinkiewicz był posłem PO ze Szczecina w latach 2007-2001. Ekonomista 3 lata temu został skreślony z listy kandydatów w wyborach parlamentarnych. Zarząd Krajowy PO ukarał posła za falstart w kampanii wyborczej, m.in. rozwieszanie billboardów z wizerunkiem polityka. Michał Marcinkiewicz był zdumiony krokiem władz PO. Tak mówił: –Platforma Obywatelska, moja praca, to jest cały mój świat. Wszystko co robiłem, zawsze było związane z Platformą.

Wydarzenia były związane z konfliktem wewnątrz zachodniopomorskiej PO między posłem a Stanisławem Gawłowskim, wpływowym wiceministrem środowiska, obecnie też szefem PO w Zachodniopomorskiem.

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski powiedział, że o wyborze Michała Marcinkiewicza zdecydowały bardzo dobre opinie Radosława Sikorskiego na temat jego pracy jako konsula w Helsinkach. Pracował tam przez ostatnie dwa lata. Teraz jego zadaniem będzie koordynacja współpracy szefa dyplomacji z partiami politycznymi, parlamentem i innymi instytucjami.

W Gabinecie Politycznym szefa MSZ zatrudnione są 3 osoby. Oprócz Michała Marcinkiewicza są to Ewa Jerzykowska i Aleksandra Maria Klimont-Bodzińska.

Zobacz więcej