RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pobił niemowlę; zostaje na wolności

fot. flickr/storyvillegirl

27-letni Adrian K., podejrzany o fizyczne znęcanie się, uszkodzenia ciała, narażenie na utratę życia lub zdrowia swojego sześciotygodniowego dziecka został objęty policyjnym dozorem – zdecydował w piątek warszawski sąd.

Śledczy chcieli, by podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące. Sąd jednak zdecydował inaczej i zastosował policyjny dozór. K. będzie musiał każdego dnia dwa razy – rano i wieczorem – meldować się na policji. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak we wtorek do szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie trafiło sześciotygodniowe dziecko ze złamanymi czterema żebrami i siniakami na twarzy i plecach.

„Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że uszkodzenia ciała chłopca mógł dokonać ojciec, który - jak tłumaczył – nie radził sobie z płaczem dziecka” – informuje stołeczna policja. Policjanci zabezpieczyli dokumentację medyczną, przesłuchali lekarzy, członków rodziny dziecka, a także samego zatrzymanego.

„Na podstawie zgromadzonego szerokiego materiału dowodowego w czwartek w prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego nad dzieckiem, uszkodzenia ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia” – poinformowała policja.

źródło:

Zobacz więcej