RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarł Tadeusz Mosz

W wieku 60 lat zmarł Tadeusz Mosz – wybitny dziennikarz, prezenter, publicysta ekonomiczny. Laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich – uhonorowany m.in. Medalem Europejskim za program „Plus Minus” emitowany na antenie TVP.

Odszedł wybitny dziennikarz, publicysta ekonomiczny, twórca i gospodarz programu „Plus minus” emitowanego w ostatnim czasie na antenie TVP Info.

Tadeusz Mosz był laureatem wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich m.in. Ostre pióro w 2002 r. - prestiżową nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club, Dziennikarz Gospodarczy Roku 2002 miesięcznika „Pieniądz”, Dziennikarz Gospodarczy Roku 2004 „Gazety Finansowej”. W 2003 roku program „Plus Minus” i jego twórca zostali uhonorowani Medalem Europejskim.

25 stycznia obchodził 60. urodziny.

Myślę, że będzie trudno znaleźć tak dobrego komentatora i publicystę ekonomicznego – powiedział na antenie TVP Info Maciej Głogowski, wiceszef TOK FM – radia, z którym Tadeusz Mosz był też związany.

On był taki uśmiechnięty, zawsze starał się być pozytywnie nastawiony. I ten optymizm było widać na każdym kroku. Zresztą nawet kiedy były takie dni gorszej dla niego formy, na pewno nasi słuchacze nie mogli tego rozpoznać. On był taki pogodny, uśmiechnięty, z silną wolą żeby iść, zawsze iść do przodu - powiedział Głogowski.

Tadeusz był fantastycznym facetem, który miał pasję w sobie, pogodę ducha, mnóstwo energii, dużo wiedzy. Nie bał się przekładać na prosty język tych wszystkich skomplikowanych historii – mówił w TVP Info o Tadeuszu Moszu dziennikarz TVP, Dariusz Łukawski.

Zobacz więcej