RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Źle, że Pawlak nie kandyduje do PE”

– Przekazy medialne, jakoby Waldemar Pawlak uchylał się są nie do końca prawdziwe. Myślę, że źle, że nie kandyduje do PE. Doświadczenie Pawlaka i jego wiedza z pewnością przydałyby się w Parlamencie Europejskim – mówił Marek Sawicki z PSL w TVP Info.

Na liście do PE w regionie mazowieckim nie znalazło się nazwisko byłego szefa partii Waldemara Pawlaka. Marek Sawicki żałuje, że tak się stało i uważa, że nikt nie rozmawiał z Waldemarem Pawlakiem o kandydowaniu do PE. – W mojej ocenie takich rozmów nie było, więc te przekazy medialne jakoby Waldemar Pawlak uchylał się są nie do końca prawdziwe. źle, że Pawlak nie kandyduje. Doświadczenie Pawlaka i jego wiedza z pewnością przydałyby się w PE – mówił Sawicki.

Do PE nie kandyduje także szef stronnictwa Janusz Piechociński. – Wczoraj długo rozmawialiśmy z Januszem Piechocińskim. W mojej ocenie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – mówił Sawicki i podkreślał, że w jego ocenie do PE powinno się wystawiać najlepszych kandydatów.

Sawicki przekreślił na razie ewentualną koalicję z PiS. – Przy takim Jarosławie Kaczyńskim, przy Antonim Macierewiczu, który niesiony fobiami wprowadza coraz to nowe sensacje do życia politycznego, koalicja jest raczej niemożliwa – mówił Marek Sawicki.

PSL nawołuje do bojkotu sieci Tesco

Odnosząc się do sytuacji polskich imigrantów na Wyspach Brytyjskich, Marek Sawicki stwierdził, że bojkot Tesco byłby symbolem. –To jest kwestia symboliczna. Jeśli uderza się w kwestię przepływu ludzi i dyskryminuje się określony naród stygmatyzując Polskę, warto odpowiedzieć równoprawnie – podkreślał Marek Sawicki w TVP Info.

źródło:
Zobacz więcej