RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pokazał nam, czym jest WOŚP. Dziś odwiedzi go Jurek Owsiak

Ma dopiero 10 lat, ciężko choruje, ale swoim podejściem do życia zaskoczył całą Polskę. Jako wolontariusz wziął udział w 22. finale WOŚP, mówił, że skoro dla niego nie ma ratunku, chce przynajmniej pomóc innym. Jego heroiczna postawa zrobiła wrażenie na samym Jurku Owsiaku, a dziś Łukasza odwiedzą przyjaciele z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O 6. rano dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjechał do Szczecina do jednego ze swoich wolontariuszy – Łukasza Berezaka.

10-letni chłopiec, mimo ciężkiej choroby, już drugi raz był wolontariuszem WOŚP. Dzięki temu cała Polska poznała jego historię, a sam Jurek Owsiak opowiedział o nim w czasie wczorajszej konferencji prasowej. – Łukasz, będziemy u ciebie jutro, jesteś w porządku gość, jesteś naprawdę człowiek, którego chcę przytulić do serca, jesteś człowiek, dla którego mam ogromny szacunek – mówił Owsiak.

Dla Łukasza zorganizowano specjalne wydarzenie, w którym udział może wziąć każdy chętny. Dzisiaj w Szczecinie orkiestra zagra ponownie, właśnie dla małego bohatera ostatniego finału.

Chłopiec jest bardzo szczęśliwy. Mówi, że czas kiedy był wolontariuszem pomógł mu zapomnieć o chorobie. – Kiedy byłem wolontariuszem wszytko było fajnie, zbierałem pieniążki i zapomniałem o wszystkim. Teraz, tym ostatnim marzeniem, jest być zdrowym – mówi Łukasz.

Mimo swojej choroby stara się też pomóc innym. Nie myśli o sobie, że „tylko ja”, przez to jest łatwiej. On nie myśląc tylko o sobie, nie skupiając wszystkiego na sobie, będąc takim otwartym, sprawia, że jest mu lżej – mówi mama Łukasza.

„Mówią mi, że jestem tłusty. Ale ludzi nie zmienimy”

Ale nie zawsze jest łatwo. Chłopiec mówi, że w szkole często spotyka się z niezrozumieniem. – Idę do szkoły spotykam się z obelgami, że jestem gruby, tłusty. Takie rzeczy się zdarzają, no ale ludzi nie zmienimy – mówi Łukasz.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie WOŚP, dzisiaj o godzinie 15:00 przy Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie, obok starego Kina Delfin, Jurek Owsiak szykuje niespodziankę dla dzielnego wolontariusza. Na Facebooku powstało już wydarzenie, w którym każdy może wziąć udział i podziękować Łukaszowi za zaangażowanie w akcję WOŚP. Jurek Owsiak dla Łukasza w Szczecinie! Dlatego bądźmy razem, bądźmy dla Łukasza, przytulmy go do serca.

źródło:
Zobacz więcej