RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pies w roli modela. Znana marka szokuje

Psi modele reklamują najnowszą kolekcję marki (fot. materiały promocyjne)

Tajemniczy spokój, cudowna fotogeniczność, a przede wszystkim elegancja – tak o swoich modelach mówi fotograf William Wegman. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że przed obiektywem pozują... psy.

Okazuje się, że w sesji zdjęciowej dla popularnej i ekskluzywnej marki odzieżowej wcale nie muszą pozować supermodelki. Równie dobrze nadają się do tego zwierzaki.

Dla fotografa Williama Wegmana psy pozują już od wczesnych lat siedemdziesiątych. Artysta fotografuje przede wszystkim wyżły weimarskie, które są według niego „cudownie fotogeniczne i bardzo eleganckie”. Obok wyżłów, w sesji udział wzięły również charty.

Po obejrzeniu zdjęć trudno wyobrazić sobie jak te ubrania wyglądają na ludziach, jednak kampania reklamowa marki, w której psy zastąpiły ludzi, zdaje się być marketingowym strzałem w dziesiątkę.

Blog prowadzony przez fotografa w Internecie, na którym Wegman zamieszcza zdjęcia ubranych psów, cieszy się ogromną popularnością. Do tego stopnia, że artysta wydał kalendarz na rok 2014 zatytułowany „Menswear Dog”.

źródło:
Zobacz więcej