Wiosna w TVP Info

Zapowiada się gorąca wiosna w TVP Info. Będą nowe programy, serwisy informacyjne, audycje społeczne, archiwalia, debaty i dyskusje na najbardziej aktualne tematy. – Stawiamy na programy sprawdzone, cenione i najchętniej oglądane przez widzów – mówi Aleksandra Wiśniewska, sekretarz programowy TVP Info.

TVP Info oferuje swoim widzom wyśmienitą publicystykę: niejednostronną i przedstawiającą różne punkty widzenia. Podsumowanie mijającego tygodnia oraz wydarzenia nadchodzącego w komentarzach Jacka Żakowskiego oraz jego gości w każdą niedzielę po 20. - Zapraszam ludzi, od których można się czegoś ważnego i ciekawego dowiedzieć – zapewnia autor audycji. Gośćmi Jacka Żakowskiego są dziennikarze, publicyści, komentatorzy, ale także politycy. - Próbujemy zrozumieć, co się stało i co nas czeka w następnym tygodniu – mówi gospodarz audycji. Poruszane są tematy nie tylko polityczne, głównie ciekawe, ważne dla wszystkich sprawy.

W niedzielne przedpołudnie z kolei autorski program Rafała Ziemkiewicza. Wspólnie z publicystami, nierzadko dowcipnie ujmując komentarze sprawia, że wydarzenia polityczne są jeszcze lepiej rozumiane przez widzów.

Oprócz tego podsumowanie każdego dnia od poniedziałku do piątku w TVP Info w programie „Minęła Dwudziesta”. Gośćmi dziennikarzy TVP Info są bohaterowie mijającego dnia. W programie rozmowy z politykami, ekspertami, publicystami,, ludźmi kultury. Program prowadzą m.in: Danuta Holecka, Dorota Gajewska i Igor Janke. – Będę starał się, by ten program różnił się od innych programów publicystycznych, aby miał to coś, co przytrzyma widzów przed telewizorami, bo najtrudniejsze jest, by zrobić poważny program w atrakcyjnej telewizyjnie formule. A w telewizji publicznej można sobie pozwolić na rzeczy, które nie przeszłyby w stacji komercyjnej – mów Igor Janke.

Info Dziennik – zdarzyło się dziś to główny serwis informacyjny anteny, w którym Danuta Dobrzyńska i Jarosław Kulczycki nie tylko podsumowują najważniejsze wydarzenia mijającego dnia, ale też wyprzedzając czas zapowiedzą ich zdaniem najważniejsze zdarzenia kolejnego dnia. Nowa formuła informacji, synergia doświadczenia i świeżości, sprawia, że program wciąż przyciąga nowych widzów. Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 22.15.

„Prawda ekranu” to weekendowy magazyn reporterów TVP Info. - Tematami krótkich reportaży są sytuacje niecodzienne i absurdalne, a próby ich rozwiązania nie raz zaskoczą widzów. Pokazujemy sytuacje, których w swoich filmach nie powstydziłby się Stanisław Bareja – mówi Armin Kurasz, jeden z prowadzących audycję. Rzeczywistość, codzienność, absurdalne przepisy prawa i związane z tym problemy - z przymrużeniem oka w reportażach z całej Polski. – To jedyny na polskim rynku magazyn absurdu, który w tak skondensowanej i oryginalnej formie pokazuje stereotypy, obyczaje i zaskakujące decyzje urzędników – mówi Janusz Wołcz, pełniący obowiązki kierownika redakcji krajowej TVP Info.

Bardzo ważnym elementem nowej ramówki TVP Info jest dokument. Od marca o wcześniej porze, bo o godzinie 23.30 pasmo dokumentalne. Od poniedziałku do piątku, a także w weekendy polskie i zagraniczne filmy dokumentalne oraz telenowele dokumentalne. – Jak dowodzi oglądalność ten rodzaj filmów cieszy się olbrzymim zainteresowaniem widzów. To także odpowiedź na prośby, aby nie emitować ich po północy – mówi Janusz Wołcz. Z tej serii m.in. serial „Ostatnie dni sław” o ostatnich dniach życia czołowych polityków i najbardziej znanych postaci świata. W cyklu m.in. historie Jasera Arafata, Indiry Ghandi, czy Che Guevary.

„TV Nostalgia” to emitowana co sobotę o 23.10, audycja przypominająca wybrane pozycje archiwalne Telewizji Polskiej. Kryterium doboru zarejestrowanego materiału jest jego wartość dokumentalno-historyczna i artystyczna. Repertuar uwzględnia wszystkie formy i gatunki narracji telewizyjnej oraz wszystkie role, które odgrywała telewizja z własnej woli, bądź z propagandowego przymusu. Program prowadzony przez Annę Pawłowską budzi sentymenty, jednocześnie malując historyczny autoportret TVP dla młodszych odbiorców. Narratorami dopowiadającymi postscripta są do dziś rozpoznawalne postaci twórców.

„Sprint przez historię Przemysława Babiarza” to niezwykła podróż w czasie. Znany dziennikarz i komentator sportowy Przemysław Babiarz opowiada o przeszłości z perspektywy trybun i stadionów. Niewielu pamięta już warszawski stadion X-lecia z czasów, gdy zapełniały go tłumy widzów i kibiców. Mało kto wie jak zmieniała się sportowa moda. Wątki obyczajowe przeplatają się tu z politycznymi. Nie sposób przecież zapomnieć o najbardziej znanym geście w historii sportu.

TVP Info odnotowuje wzrost oglądalności o dynamice 9 procent. Pokazują to badania TNS OBOP porównujące okres od początku stycznia do połowy lutego 2009 roku z analogicznym okresem tego roku. - TVP Info jest jedyną stacją na polskim rynku mediów o tak dużej dynamice wzrostu oglądalności – podkreśla Aleksandra Wiśniewska, sekretarz programowy TVP Info.

Tegoroczna, wiosenna oferta programowa TVP 1 to przede wszystkim nowe, polskie seriale. Śledzić będziemy perypetie młodej doktor weterynarii w serialu „Blondynka”, sympatycznej rodziny i jej duchów w filmie „Duch w domu”. Pięcioosobową rodzinę straszyć będą Anna Romanowska oraz Piotr Fronczewski.

Od kwietnia na antenę wejdzie serial „Sprawiedliwi”, którego bohaterowie będą nieść pomoc Żydom w czasie II Wojny Światowej. Główna bohaterka za swoją działalność, po wojnie zostanie odznaczona medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. W niedziele Joanna Brodzik realizować będzie swoją kulinarną pasję w programie „Brodzik od kuchni”, a w środy Cezary Żak będzie radził jak zdrowo żyć w audycji „Pora na doktora”. Natomiast w soboty około południa (na zmianę) emitowane będą dwa programy dla wielbicieli książek i filmu. „Hurtownie Książek” poprowadzą Andrzej Grabowski i Agnieszka Wolny-Hamkało. Zaś „Weekendowy magazyn filmowy” poprowadzi Adriana Prodeus.

Wszystkie produkcje TVP są super – mówi Wojciech Hiflik, dyrektor TVP1.

W TVP 2 nowe pasmo serialowe a w nim zupełnie nowe produkcje: „Apetyt na życie” i „Licencja na wychowanie”, serial kryminalny „Nowa”, rozrywkowe show „Hit dekady”, zmagania z wiedzą o Polsce w wiosennej edycji programu „Kocham Cię Polsko”, odświeżona „Wideoteka Dorosłego Człowieka” oraz romantyczne oświadczyny w programie „Powiedz TAK” – to tylko niektóre propozycje urozmaiconej i zróżnicowanej oferty Dwójki na nadchodzącą wiosnę.

W wiosennej ramówce zadebiutuje program „Brodzik od kuchni", w którym zobaczymy... Joannę Brodzik (fot. PAP)
W wiosennej ramówce zadebiutuje program „Brodzik od kuchni", w którym w roli prowadzącej zobaczymy... Joannę Brodzik (fot. PAP)

Zobacz więcej