RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wall Street mocno w dół

fot. flickr.com/othermore

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła silne spadki głównych indeksów w oczekiwaniu na publikowane w tym tygodniu wyniki kwartalne spółek.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,09 proc., S&P 500 zniżkował o 1,26 proc., Nasdaq Comp. spadł o 1,47 proc.

W USA rozpoczyna się sezon prezentacji wyników finansowych za IV kwartał 2013 r. W tym tygodniu swoje raporty kwartalne zaprezentują m.in. duże amerykańskie banki: JPMorgan, Bank of America, Goldman Sachs i Citigroup.

Zyski spółek wchodzących w skład S&P 500 wzrosły w ubiegłym kwartale o 4,9 proc. rdr., a sprzedaż wzrosła prawdopodobnie o 1,8 proc. - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród analityków przez agencję Bloomberg.

Wskaźnik cena do oczekiwanego zysku dla spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 wynosi obecnie 15,6. Średnia dla tego wskaźnika w ostatnich pięciu latach to 14,1.

Poziom zyskowności amerykańskich spółek będzie w tym roku głównym czynnikiem decydującym o kierunku rynku. Biorąc pod uwagę wskaźniki wycen, rynek znajduje się obecnie na relatywnie wysokich poziomach - ocenił główny analityk d.s. amerykańskiego rynku akcji w Goldman Sachs, David Kostin.

źródło:

Zobacz więcej