RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Dzielcie się z księżmi świeczkami”

– Mam prawo wymagać, by nie lansował poglądów szkodliwych dla młodzieży – mówił o Jerzym Owsiaku w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Te słowa oburzyły Andrzeja Rozenka z Twojego Ruchu. – Jacku, to co robisz, też jest atakiem, tylko w białych rękawiczkach – odpowiedział Kurskiemu.

Jerzy Owsiak jest dla wielu młodych ludzi autorytetem. Forma, w której to robi, jest dopuszczalna, znalazł taką formę, która budzi ludzkie sumienia. Próbujecie zniszczyć to, co się najpiękniejszego w Polsce udało – mówił w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem, Andrzej Rozenek.

Jacek Kurski stwierdził, że każdą akcję charytatywną trzeba wspierać, jednak żadna inna fundacja jak Caritas, czy fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” nie ma takiego wsparcia jak fundacja Owsiaka. – Nie wiem, czy by była taka akcja bez wsparcia telewizji – mówił Kurski.

Rozenek mówił, że WOŚP w przeciwieństwie do Caritasu, który wspiera Jacek Kurski, jest transparentną fundacją. - Jacku, to co robisz, też jest atakiem, tylko w białych rękawiczkach. Dzielcie się z księżmi świeczkami Caritasu, a my będziemy sobie wołać: „Róbta, co chceta”, bo to hasło wolności – mówił Rozenek.

Kurski stwierdził, że człowiek, który ma takie wsparcie jak Owsiak nie powinien używać agresywnego języka. – Przesłanie „Róbta, co chceta” to wezwanie do dobrego i do złego. Człowiek, który ma takie gigantyczne wsparcie nie powinien używać agresywnego języka. Mamy prawo wymagać, by ktoś taki nie dzielił, nie angażował się politycznie, nie lansował poglądów, które są szkodliwe dla młodzieży. Ten bydlak z Kamienia Pomorskiego zrobił to, co chciał – porównywał Kurski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej