RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Spora zmiana jakościowa

Najnowsze

Popularne

– Na pewno wizerunek rządu będzie cieplejszy. Będzie też spora zmiana jakościowa – mówił w TVP Info Tomasz Łysakowski psycholog społeczny, specjalista ds. wizerunku komentując informacje dotyczące nowej rzeczniczki rządu, którą ma zostać Małgorzata Kidawa-Błońska.

Taką informację nieoficjalnie podała TVP Info. Małgorzata Kidawa-Błońska funkcję rzeczniczki rządu będzie pełnić od dziś. Zastąpi na tym stanowisku Pawła Grasia, który został sekretarzem generalnym partii.

Na pewno wizerunek rządu będzie cieplejszy. Będzie też spora zmiana jakościowa, bo Paweł Graś nie był ulubieńcem dziennikarzy – mówił Łysakowski. Jego zdaniem dużo obowiązków rzecznika brał na siebie premier Tusk. – To nietypowa sytuacja, że premiera jest więcej w mediach niż rzecznika rządu – uważa specjalista.

Jego zdaniem premier lepiej potrafił ułożyć sobie stosunki i relacje z mediami. – A rzecznik jawił się, jako totalny polityk. Mówił gładko, ale czuło się, że jest przede wszystkim politykiem – przekonywał Łysakowski.

Kidawa–Błońska mówi w zupełnie inny sposób. Mówi z pewnym dystansem. Tworzy wrażenie, że nie jest politykiem. Przynajmniej takie tworzy wrażenie – mówi Łysakowski. Przypomniał, że Kidawa–Błońska była już rzeczniczką i nie wpłynęło to negatywnie na jej odbiór i wizerunek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej