RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Marczuk to wielka osobowość, a Olbrychski to wybitny filozof”

– Uważam, ze pani Weronika Marczuk to wielka osobowość, kobieta, która myśli pięknie i mądrze. Jest wielką wartością w polskiej przestrzeni publicznej – mówił wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich pytany o to, czy SLD zaproponuje Weronice Marczuk miejsce na swoich listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Czy aktorzy, zgodnie z pojawiającymi się informacjami, będą na listach SLD? – Niewykluczone. Ze światem kultury żyjemy bardzo dobrze. Artyści, twórcy mają do nas zaufanie. Ale oni muszą się wpisywać w całość skomponowanego programu – mówił gość TVP Info. Pytany, czy na liście SLD znajdzie się Daniel Olbrychski, odpowiedział: – Daniel Olbrychski jest nie tylko wybitnym aktorem, ale też wybitnym humanistą, filozofem, człowiekiem największej moralności i honoru.

Polityk SLD podkreślał jednak, że „ludzie głosują na formację, która potrafi się całościowo przedstawić”.

Rosnące poparcie dla SLD

Jerzy Wenderlich podzielił też opinię Leszka Millera, który uważa, że „bez Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie będzie przyszłej koalicji”. – Leszek Miller to człowiek bardzo skromny i do bólu pracowity. Z pewnością obserwuje efekty swojej pracy, przywództwa, które jest wciąż bardziej skuteczne. Sondaże to nie jest manna z nieba. Miller ma świadomość, że dobro i sukces bierze się z pracy – mówił gość TVP Info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej