RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

O rosyjskich Iskanderach wie, ale nie powie

– Państwo polskie ma wystarczające narzędzia, aby doskonale zdawać sobie sprawę z tego, co dzieje się w najbliższym otoczeniu naszego kraju – powiedział w programie „Dziś wieczorem”, w TVP Info, szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz pytany o to, czy w Obwodzie Kaliningradzkim Rosjanie rozmieścili rakiety Iskander.

Ja mam trochę związane usta w tej sprawie, czy są Iskandery, czy nie ma Iskanderów w Obwodzie Kaliningradzkim – mówił minister Sienkiewicz. W ostatnich dniach media obiegły informacje, jakoby Rosjanie umieścili takie rakiety przy granicy z Polską. – W kwestii tego, co rozpoznajemy, a czego nie, nie mogę się wypowiadać, ale powtórzę, że wiemy, co się dzieje w najbliższym otoczeniu Rzeczpospolitej – podkreślił.

„Chodorkowski będzie wstrzemięźliwy”

Sienkiewicz ocenił też zachowanie Michaiła Chodorkowskiego, który właśnie odzyskał wolność po 10 latach spędzonych w łagrze. – Będzie chyba teraz niezwykle wstrzemięźliwy, jeśli chodzi o ocenę rządów prezydenta Putina. Doskonale go rozumiem. 10 lat łagru to nie przelewki. Jeśli się nadarzyła okazja, aby ten wyrok skrócić, każdy z nas miałby w tej sytuacji dylemat, dość łatwy do rozwiązania – powiedział. – On dla Zachodu był symbolem więźnia politycznego. Ten symbol został uwolniony, więc przestaje pełnić tę symboliczną rolę – dodał.

„Wyobrażam sobie kobietę, jako komendanta głównego policji”

Szef MSW mówił również o rosnącej roli płci pięknej w policji. Niedawno komendantem wojewódzkim policji w Opolu została kobieta. – Mamy do czynienia z bardzo kompetentną policjantką. Została tam skierowana jako p.o. komendanta i poradziła sobie świetnie. Z przyjemnością podpisałem ten niosek – powiedział minister. A czy kobieta będzie kiedyś stać na czele całej policji? – Wyobrażam sobie kobietę, jako komendanta głównego policji – zakończył.

źródło:
Zobacz więcej