PO odrabia straty, PiS wciąż na czele

Platforma Obywatelska po zakończeniu wewnętrznych wyborów nadrabia zaległości sondażowe. Pomiędzy partią Donalda Tuska, a Jarosława Kaczyńskiego są już tylko 3 punkty procentowe różnicy. Nadal jednak na czele stawki stoi partia opozycyjna.

Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla „Wiadomości” TVP 1 przez TNS Polska.

Na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 29 proc. badanych, którzy zadeklarowali, że wezmą udział w wyborach. 26 proc. to wynik Platformy obywatelskiej. Na trzecim miejscu plasuje się Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 10 proc. poparcia. Partia Janusza Palikota znalazła się na granicy progu wyborczego. Podobnie jak najnowsza inicjatywa na polskiej scenie politycznej - Polska Razem Jarosława Gowina.

Zaskoczeniem jest słaby wynik ludowców. PSL z 4-procentowym poparciem nie weszłoby do parlamentu. Podobny los czekałby także Solidarną Polskę, która otrzymałaby 3 proc. głosów. 14 proc. respondentów nie jest jeszcze zdecydowanych na kogo głosować.

Sondaż przeprowadzono pomiędzy 13 a 16 grudnia na próbie 2000 osób. Z podstawy procentowania wyłączono te osoby, które spontanicznie pytane, na która partię by głosowały, odpowiedziały „nie głosował(a)bym” lub „nie wiem czy poszedłby(łabym) głosować”.

źródło:
Zobacz więcej