RAPORT

Pogarda

TVP wraca na Eurowizję

fot
Zespół Blue Cafe reprezentował Polskę na Eurowizji w 2004 r. (fot. arch. TVP)

Najnowsze

Popularne

Po trzyletniej przerwie Telewizja Polska znowu weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Finał imprezy zostanie pokazany na antenie Jedynki 10 maja 2014 r.

W przyszłym roku konkurs odbędzie się w Kopenhadze. Szczegóły dotyczące wyboru polskiego reprezentanta widzowie poznają w styczniu 2014 r. Nazwisko wykonawcy reprezentującego TVP podczas konkursu zostanie ogłoszone do końca lutego.

W 2012 r. TVP nie wysłała polskiego kandydata na konkurs, bo wszystkie siły i środki telewizji były ukierunkowane na obsługę medialną EURO 2012 i igrzysk olimpijskich. Potem w listopadzie Telewizja Polska poinformowała, że nie weźmie udziału w konkursie także w 2013 r.

Doroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się od 1956 r. Udział w muzycznych zmaganiach biorą reprezentanci publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), która obecnie skupia media z 56 krajów europejskich i pozaeuropejskich.

W przyszłym roku minie dwadzieścia lat od debiutu polskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jako pierwsza w finale Eurowizji zaprezentowała się Edyta Górniak. W konkursie odbywającym się w Dublinie piosenkarka zajęła drugie miejsce. Zaśpiewała piosenkę „To nie ja” z muzyką Stanisława Syrewicza do słów Jacka Cygana.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej