RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Andrzej Turski pożegna się z widzami „Panoramy”

Andrzej Turski (fot. facebook/„Panorama” TVP2)

Andrzej Turski po 11 latach pracy w „Panoramie” TVP2 pożegna się z redakcją. Nie odchodzi jednak z Telewizji Polskiej. Pozostaje prowadzącym autorskiego programu „7 dni świat” na antenie TVP INFO.

Andrzej Turski jest związany z TVP prawie ćwierć wieku. Od ok. 20 lat, z kilkuletnią przerwą, prowadzi program „7 dni świat”. 15 listopada prezenter pożegna się z widzami „Panoramy”. Jak mówi, powodem odejścia jest „zmęczenie, wiek i przepracowanie”.

„Panorama” pochłaniała czas od 11, najpóźniej od 12 do wejścia na antenę. Przez jeden dzień, dwa jest wszystko ok, ale praca przez tyle dni to naprawdę mecząca zabawa – powiedział Andrzej Turski portalowi tvp.info.

Będę w niedziele w „Panoramie” i pożegnam się z widzami, ale bez pompy (…) na koniec „Panoramy” podziękuje widzom za 11 lat współpracy i już. (…) Zostaje w telewizji i robię „7 dni”, które ma charakter autorski i to jest mój program, w którym szarogęszę się jak sobie życzę – powiedział prezenter.

Andrzej Turski jest obdarzony przez widzów zaufaniem i uznawany przez nich za profesjonalistę. wszystkie program prowadzi z pasją, posiada dużą wiedzę, jego głos jest znany i lubiany. Jest laureatem dwóch Wiktorów (2003 r. i 2005 r.) i Super Wiktora (2006 r.). Otrzymał także m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż Zasługi.

Andrzej Turski jest absolwentem filologii polskiej i studiów dziennikarskich UW. Karierę w mediach zaczynał jako radiowy dyskdżokej – w 1968 r. trafił do Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia, z której odszedł 14 lat później, żeby objąć funkcję redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia. Później „Trójkę” zostawił dla „Jedynki”.

Gdy rozstał się z Polskim Radiem związał się z Telewizją Publiczną. Został dyrektorem TVP1, a w 1991 roku - wiceszefem TAI i odpowiadał za programy informacyjne TVP.

Andrzej Turski jest wielbicielem dźwięków gitarowych i uwielbia wędkować.

Prezenter bierze udział w plebiscycie Telekamery 2014 w kategorii prezenter informacji.

źródło:
Zobacz więcej