RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Cyryl I przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży?

2
Cyryl I nie odniósł się jeszcze do zaproszenia (fot.arch.PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

Kard. Stanisław Dziwisz zaprosił patriarchę Moskwy na nadchodzące Światowe Dni Młodzieży. „Przyjedzie cały świat do Krakowa, a jeśli przyjechałby i patriarcha, to oczywiście byłby przyjęty z wielkim entuzjazmem” – powiedział metropolita krakowski.

Jak przyznał dziennikarzom kard. Stanisław Dziwisz, jest jego wielkim pragnieniem, aby zaproszenie spotkało się z pozytywną odpowiedzią. – To są nasze życzenia, może jeszcze więcej niż życzenia. Byłoby to wydarzenie, ponieważ przyjedzie cały świat do Krakowa, a jeśli przyjechałby patriarcha, to oczywiście byłby przyjęty z wielkim entuzjazmem – powiedział kard. Dziwisz. – Patriarcha jest oczekiwany z wielkim entuzjazmem i jest to pragnienie wielu ludzi – dodał.

Zaproszenie zostało przekazane przewodniczącemu Wydziału Zagranicznego Patriarchatu Cerkwi Rosyjskiej metropolicie Hilarionowi. Jak zaznaczył Hilarion, patriarcha Moskwy bardzo lubi Polskę i bywał w naszym kraju wielokrotnie przed wyborem na zwierzchnika rosyjskiego Kościoła prawosławnego.

Metropolita Hilarion pytany, czy podczas ewentualnej wizyty patriarchy Cyryla na Światowych Dniach Młodzieży mogłoby dojść do jego spotkania z papieżem Franciszkiem odpowiedział, że nie wyklucza, iż do takiego spotkania może dojść jeszcze przez ŚDM w Krakowie.

– W tej chwili w naszych rozmowach nie rozmawiamy na temat miejsca i czasu tego spotkania, a poruszamy zagadnienia dotyczące treści tego spotkania. Myślę, że do tego spotkania dojdzie wówczas, kiedy obie strony będą do niego gotowe, mam nadzieję, że ta gotowość nastąpi w najbliższym czasie – zaznaczył.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie latem 2016 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej