Salmonella po obejrzeniu Disneya

Zaryzykowałabyś zdrowie dla potencjalnego księcia? (fot. Disney)

Ponad 50 dzieci w USA musiało udać się do szpitala po tym, jak chciało naśladować księżniczkę Tianę z najnowszego filmu animowanego wytwórni Disneya. Tam żaba po pocałunku zamieniła się w księcia.

Większość chorych to dziewczynki poniżej 10. roku życia.

W bajce „Księżniczka i żaba” książę Naveen zostaje przemieniony w żabę przez złego maga voodoo. Księżniczka Tiana, która spotyka go na swojej drodze, zgadza się go pocałować aby zdjąć zły czar. Jednak gdy dziewczyna całuje Naveena, sama staje się żabą.

Wiadomo, że nie jest łatwo znaleźć idealnego partnera. Czym więc jest małe poświęcenie w postaci jednego pocałunku? Teraz jednak Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii ( AVMA) i Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Gadów i Płazów (ARAV) wydały ostrzeżenie: „Nie całujcie żab”.

Zdaniem tych organizacji rocznie około 400 osób zostaje zakażonych salmonellą po pocałowaniu żaby. Należy pamiętać, że to tylko ci pechowi poszukacie miłości. Nie wiadomo, ile faktycznie osób próbuje pocałunkiem zmienić płazy w urodziwych młodzieńców.

O ile może salmonella to niewielka cena, jaką przyjdzie nam zapłacić w przypadku, gdy żaba w cudowny sposób zamieni się w księcia z naszych marzeń, to jednak prawdopodobieństwo „happy endu” jest w tym przypadku raczej znikome.

Przyczyną zakażenia salmonellą często jest spożycie lodów, wyrobów cukierniczych lub garmażeryjnych zakażonych pałeczkami Salmonella. Źródłem zakażenia mogą być również różne gatunki gadów np. żółwie. Salmonella jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób starszych.

źródło:
Zobacz więcej