RAPORT

Wojna na Ukrainie

Spacer liderek z nowicjuszkami

Kobiety w kilkudziesięciu krajach ruszyły dziś na spacer z mentorką Global Mentoring Walk. Polki wzięły udział w tym wydarzeniu drugi raz. W Warszawie spotkały się wybitne przedstawicielki świata biznesu, polityki i życia społecznego z paniami, które do takich ról dopiero aspirują.

Sobotni spacer zorganizowano w warszawskich Łazienkach. Czym jest Global Mentoring Walk? To wspólny spacer liderek (Mentorek) z kobietami, które do tej roli dopiero aspirują (Mentees). Panie podczas dwu i pół godzinnego spaceru dyskutują na temat swoich wyzwań zawodowych dzieląc się doświadczeniami i sukcesami. Uznana liderka doradza i wspiera swoją podopieczną i tak budują relację Mentorka-Mentee.

Wiedza płynąca nie z książek, a z doświadczenia życiowego, jest coraz bardziej doceniana, zwłaszcza w świecie biznesu. Mentoring kojarzony ze starożytnym, dawnym światem, wraca.

W polskiej edycji Global Mentoring Walk udział wzięło 30 wybitnych przedstawicielek świata biznesu, polityki i życia społecznego, m.in.: Monika Ksieniewicz, Anna Wiland, Małgorzata Wadzińska, Aleksandra Gren, Małgorzata Chechlińska, Justyna Piesiewicz, Agnieszka Anielska, Sylwia Bilska, Joanna Malinowska-Parzydło, Magdalena Oleksiewicz, Barbara Żbik, Daria Gołębiowska-Tataj, Monika Olejniczak, Danuta Dobrzyńska, Aniela Hejnowska, Aleksandra Stanek.

– To taki czas, kiedy spotykają się kobiety, które już coś osiągnęły z tymi, które chcą coś osiągnąć. Chodzi o rozwój osobisty, który jest czymś najważniejszym w życiu – powiedziała Danuta Dobrzyńska.

– Mentoring jest prostym sposobem na to, żeby praktycy z doświadczeniem pomagali np. tym, którzy pracują nad poważnymi zmianami. Menotrzy, którzy tę drogę już przeszli, mogą podpowiedzieć, jak ominąć trudności – mówi Joanna Malinowska-Parzydło.

W Polsce takie spacery organizuje oddział organizacji założonej przez byłe sekretarz stanu USA Hilary Clinton i Madaleine Albright.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej