RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będzie wspólne zdanie w sprawie 6-latków

– Musimy mieć wspólne zdanie w tej kwestii i będziemy je mieli, bo drobniejsze rzeczy rozwalały koalicje – tak o losach głosowania nad zgodą na referendum, które ma zablokować posłanie sześciolatków do szkół mówił w TVP Info Grzegorz Schetyna. Poparcie referendum deklaruje kilku posłów PSL.

Polityk na antenie TVP Info przyznał, że jest dobrego zdania jeśli chodzi o losy głosowania nad zgodą na referendum, które ma zablokować posłanie sześciolatków do szkół. Poparcie obywatelskiego projektu deklaruje kilku posłów PSL. – Rzeczywiście potrzebujemy czasu, aby zbudować wspólne stanowisko i mam nadzieję, że ten czas do następnego posiedzenia Sejmu temu będzie poświęcony. Nie mamy alternatywy, do tego, żeby mieć wspólne zdanie w tej kwestii – mówił Schetyna. – Musimy mieć wspólne zdanie w tej kwestii i będziemy je mieli, bo drobniejsze rzeczy rozwalały koalicje – dodał.

Wczoraj w TVP Info Eugeniusz Kłopotek z PSL, zapytany czy zagłosuje za referendum ws. posłania 6-latków do szkół, odpowiedział: – Nie można zlekceważyć miliona podpisów naszych obywateli, rodziców, którzy chcą decydować o swoim dziecku, czy ma iść obowiązkowo jako sześciolatek do szkoły, czy też nie.

Wiceprzewodniczący PO odniósł się także do działań parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, na którego czele stoi antoni Macierewicz.

Zdaniem Grzegorza Schetyny nie ma możliwości zabronienia działania Antoniemu Macierewiczowi i jego zespołowi. – Trudno tego zabronić nawet jeżeli jest to coś tak absurdalnego. Rozumiem Kancelarię Sejmu, że musimy to po prostu tolerować – mówił Grzegorz Schetyna.

Zobacz więcej