RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Decyzję o referendum ws. 6-latków zostawmy rodzicom”

– Nie można zlekceważyć miliona podpisów naszych obywateli, rodziców, którzy chcą decydować o swoim dziecku czy ma iść obowiązkowo jako sześciolatek do szkoły czy też nie – powiedział w TVP Info Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Wcześniej PO i PSL zapowiedziały, że będą głosować przeciwko wnioskowi o referendum w sprawie obowiązkowego posyłania sześciolatków do szkół, który w Sejmie złożyli przedstawiciele ruchu Ratujmaluchy.pl, a pod którym podpisało się ok. miliona osób.

Kłopotek chce wyłamać się z koalicyjnej umowy i na antenie TVP Info po raz kolejny potwierdził swoje stanowisko w tej sprawie.

– Nie można zlekceważyć miliona podpisów naszych obywateli, rodziców, którzy chcą decydować o swoim dziecku, czy ma iść obowiązkowo jako sześciolatek do szkoły czy też nie. W świetle ostatnich wyników kontroli NIK-owskiej polskie szkoły nie są przygotowane na przyjęcie sześciolatków. I zostawmy decyzję rodzicom – mówił Kłopotek w TVP Info. – Czuję, że jakby skontrolować wszystkie szkoły, to wynik będzie jeszcze gorszy – dodał poseł PSL.

Kłopotek pytany czy nie obawia się czerwonej kartki od władz partii za taką postawę odpowiedział: – Takie problemy? Co to za problemy? – żartował. – Jestem przekonany, że kilku moich kolegów myśli podobnie jak ja. Być może tak zagłosują. Jestem pewny, że wśród parlamentarzystów, także z PO, są tacy którzy uważają, że w takiej sprawie trzeba referendum przeprowadzić – powiedział Eugeniusz Kłopotek z PSL na antenie TVP Info.

źródło:
Zobacz więcej