RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Komornik zajął słoiki z przetworami

Najnowsze

Popularne

Kilkadziesiąt słoików z przecierem pomidorowym, grzybami, miodem, sokiem malinowym i ogórkami zajął komornik i teraz szykuje licytację. Krajowa Rada Komornicza o takim zajęciu jeszcze nie słyszała. Co więcej, wszystko to zabrano kobiecie za długi jej męża, z którym ma rozdzielność majątkową.

Przetwory, które na zimę przygotowywała Katarzyna Dobrowska z Łuskowa w Zachodniopomorskiem, z jej komórki zabrał znienacka komornik. Z półek zniknęło 58 słoików soku malinowego, 22 z przecierem pomidorowym, 27 z kiszonymi ogórkami, sześć z miodem i 13 z grzybami. Komornik zabrał je na poczet długów, jakie ma mąż Katarzyny Dobrowskiej, mimo że pani Katarzyna ma z nim rozdzielność majątkową.

Komornik, która zabrała słoiki, tłumaczy się, że nie wpuszczono jej do domu, więc wzięła to, co było pod ręką. Komornik twierdzi, że podczas interwencji właścicielka przetworów naruszyła jej nietykalność. Zabrała słoiki chociaż wiedziała, że Katarzyna Dobrowska ma ze swoim mężem dłużnikiem rozdzielność majątkową.

Rzecznik Krajowej Izby Komorniczej przyznaje, że o takiej historii dotąd nie słyszał. Tłumaczy jednak, że komorników rozlicza się z tego, czy są skuteczni w swoich działaniach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej