Marsz Różowej Wstążki przeszedł przez stolicę

„Dbam o siebie dla Ciebie” – pod takim hasłem ulicami Warszawy przeszedł Marsz Różowej Wstążki. To już 16. edycja imprezy, której celem jest promowanie profilaktyki raka piersi i zachęcenie kobiet do regularnych badań.

Kampania ma przypomnieć kobietom, że najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Tegoroczny Marsz rozpoczął się pod Hotelem Bristol i przeszedł ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska, Podwale, Nowomiejska, Mostowa, Boleść, by dojść do ul. Rybaki. Na mecie, w rejonie Parku Fontann, uczestniczki mają możliwość wykonania USG piersi. Marsz i towarzysząca mu impreza skierowane są nie tylko do kobiet. Organizatorzy zaplanowali też szereg atrakcji dla całych rodzin.

Krystyna Kofta, która była dziś gościem TVP Info przypomniała, jak bardzo ważne są regularne badania, zarówno mammografia, USG, jak samobadanie. Pisarka, która chorowała na raka, powiedziała, że mimo iż angażowała się w liczne akcje uświadamiające, sama przez lata nie badała się.

źródło:
Zobacz więcej