RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ks. Wojciech Gil: nie skrzywdziłem tych dzieci

Najnowsze

Popularne

– Nie skrzywdziłem tych dzieci. A jeżeli je skrzywdziłem to tylko w takim wymiarze, że być może za bardzo zaufałem. Jeżeli komuś bardzo na tym zależy, aby zniszczyć moje życie, to i tak znajdzie na to sposób – mówi ks. Wojciech Gil w specjalnym wywiadzie dla TVP Info.

Ksiądz Wojciech Gil jest poszukiwany przez prokuraturę na Dominikanie za domniemane czyny pedofilskie wobec trójki dzieci. Zarzuty pod jego adresem pojawiły się pod koniec maja, gdy duchowny był na wakacjach w Polsce. Jednak dopiero przed tygodniem prokuratura z Dominikany zwróciła się do Polski z informację, że prowadzi śledztwo wobec dwóch polskich obywateli w związku z podejrzeniem seksualnego wykorzystywania przez nich osób nieletnich.

Dziennikarzowi TVP Info Piotrowi Krysiakowi udało się porozmawiać z księdzem Gilem. Pytany czy dopuścił się molestowania dzieci odpowiada zdecydowanie: nie. Duchowny nie widzi też powodu, aby przepraszać. – Jeżeli przepraszam, to przepraszam za moją naiwność i brak odpowiedzialności w tym, że za bardzo tym ludziom zaufałem. Nie skrzywdziłem tych dzieci. A jeżeli je skrzywdziłem, to tylko w takim wymiarze, że być może za bardzo zaufałem – wyjaśnia ks. Gil w wywiadzie dla TVP Info.

Duchowny zdaje sobie sprawę, że przez wiele osób został już osądzony. – Jeżeli komuś bardzo na tym zależy, aby zniszczyć moje życie, to i tak znajdzie na to sposób. Moje życie się nie kończy tu. Moje życie kończy się gdzie indziej – dodaje ksiądz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej