RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Marzę o założeniu rodziny

Poseł Tomasz Kaczmarek (fot. PAP/Leszek Szymański)

– Marzę o tym, aby Polska była państwem, na czele którego będzie stał Jarosław Kaczyński. Prywatnie marzę o tym, aby w najbliższym czasie założyć rodzinę – mówi poseł PiS Tomasz Kaczmarek, odpowiadając na pytania internautów portalu tvp.info.

Czy zawsze tak odpoczywacie po dniu pracy, jak na Podkarpaciu? Mam na myśli film, który ujawnił tygodnik „Wprost”. Komu się naraziliście? Radek

Należy rozdzielić pracę od czasu wolnego. Teraz kiedy rosną sondaże PiS, kiedy możemy wygrać wybory i przeprowadzić gruntowne reformy, nie wszystkim jest to na rękę. Mam na myśli polityków Platformy. Media tabloidowe również chętnie publikują zdjęcia z prywatnych spotkań.

Jak przyjął Pan decyzję o prohibicji w PiS? Jak teraz wyglądają wasze imprezy? Leo

Dla mnie to nie jest problem, nad którym dzisiaj trzeba się pochylać. To nie ma znaczenia z punktu widzenia zwykłego obywatela. Wolałbym porozmawiać na temat szerzącej się korupcji i łapówkarstwa czy bezpieczeństwa naszego państwa.

Skąd pana zdaniem takie dobre wyniki sondażowe PiS? Renata

Sukces wynika z racjonalnego programu rządzenia Polską, który proponuje PiS. Dużo służbowo podróżuję po kraju, spotykając się z wyborcami i widzę, że ludzie manifestują swoje niezadowolenie. Dzisiaj Donald Tusk sięga po pieniądze ciężko pracujących podatników, aby ratować budżet. Po pieniądze tych, którzy są w Polsce najbiedniejsi. Ci którzy dysponują potężnymi finansami mają się świetnie, jak np. zagraniczne hipermarkety czy banki z zagranicznym kapitałem, a to właśnie tam powinno się sięgać po pieniądze. PiS jest konsekwentny w swoich działaniach, jako jedyna partia spisała swój program, udostępniła go wyborcom i jest gotowa do wprowadzenia go w życie.

Czasem wydaje mi się, że Prawo i Sprawiedliwość woli ekskluzywną rolę silnej opozycji. Proszę o komentarz? Tomek

Robimy wszystko, aby jak najszybciej przejąć władzę w Polsce. Z każdym dniem rządów Donalda Tuska zła sytuacja w Polsce się pogłębia. Uważam, że wcześniej niż za dwa lata przejmiemy władzę i we wszystkich dziedzinach życia publicznego będziemy mogli dokonać daleko idących zmian. Mam nadzieję, że Donald Tusk jak najszybciej wsłucha się w głos narodu i sam podejmie decyzję o odsunięciu się w cień.

Czy tęskni pan do swojego bujnego życia w CBA? Piotr

To jest pytanie z nieuprawnioną tezą. Ktoś zadając takie pytanie dał omamić się mediom, które w ten sposób relacjonowały funkcjonowanie CBA. Drogi samochód czy garnitur to nic innego, jak tylko narzędzie do walki z przestępcami na najwyższych szczeblach władzy, łapówkarstwem, rozkradaniem naszej ojczyzny. Służby specjalne na całym świecie korzystają z takich samych narzędzi. Kiedy rozpracowywałem grupy handlujące bronią i narkotykami, narzędziem do realizacji zadania był dres czy skóra oraz złoty łańcuch.

Czy uważa pan, że życie Jarosława Kaczyńskiego jest zagrożone i prezes PiS potrzebuje ochrony? Radek

Jarosław Kaczyński stoi na czele największej partii opozycyjnej w Polsce. W latach ubiegłych piastował najwyższe funkcje państwowe. Przypomnijmy, że Ryszard Cyba, b. członek Platformy Obywatelskiej, który w łódzkiej siedzibie PiS dokonał mordu na tle politycznym i zastrzelił śp. Marka Rosiaka oraz ranił nożem drugiego pracownika biura, w swoich pierwotnych założeniach chciał zamordować właśnie Jarosława Kaczyńskiego, ale odstąpił od tego zamiaru wyłącznie z uwagi na profesjonalną ochronę premiera Kaczyńskiego.

Czy wierzy pan, że w Smoleńsku doszło do zamachu? Krzysztof

To co dziś wiemy, to że raport MAK i jego polska edycja w postaci raportu Jerzego Millera nie odpowiadają na żadne z podstawowych pytań o rzeczywiste przyczyny katastrofy. Dlatego jako członek Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy w dniu 10 kwietnia 2010 roku bardzo mocno wsłuchuję się w wypowiedzi, badania i analizy ekspertów Antoniego Macierewicza. Myślę, że medialny atak, jaki w ostatnich dniach został na nich przeparty to pokłosie tego, że PiS prowadzi w sondażach i ogromny strach zajrzał w oczy Donalda Tuska i usłużnych mu mediów.

Czy dostaje pan dużo listów od kobiet i propozycji matrymonialnych? Rysiek

W ogóle.

Ile wyciska pan na klatę? Tomek

Sport odgrywa dużą rolę w moim życiu. Jestem zagorzałym windsurferem. Jeśli tylko pogoda pozwala, jadę z żaglem nad Zegrze i tam się odstresowuję. Systematycznie, amatorsko trenuję też boks.

Kiedy rozpracowywałem grupy handlujące bronią i narkotykami, narzędziem do realizacji zadania był dres czy skóra oraz złoty łańcuch.

Czy zgadza się pan z opiniami swoich kolegów, np. Jana Tomaszewskiego, ws. gejów? Bartek

Na pewno miałbym problem z korzystaniem z jednej szatni z Robertem Biedroniem podczas meczu piłkarskiego. W tej kwestii solidaryzuję się z Janem Tomaszewskim. Moim zdaniem związki partnerskie to jest temat zastępczy. Nie interesuje on większości Polaków.

Czy lubi Pan Antoniego Macierewicza, najbardziej krytykowanego polityka PiS? Jakie są wasze relacje? Jarek

Antoni Macierewicz to polityk z ogromną wiedzą historyczną i merytoryczną związaną z funkcjonowaniem państwa i jego instytucji. Polityk bardzo zasłużony dla naszego kraju, ale jest również osobą bardzo kontaktową z ogromnym poczuciem humoru. Często współpracujemy w kwestiach związanych z funkcjonowaniem służb specjalnych. Dla mnie to polityk niedościgniony. Czerpię z niego przykład.

Czy stał się Pan etatowym donosicielem wniosków do prokuratury? Z czego wynika pana aktywność w tej sprawie? Michał

Wciąż dowiadujemy się o szeregu nieprawidłowości czy sytuacjach, w których może dochodzić do łamania prawa. Od afery stoczniowej, przez aferę hazardową, budowy autostrad po zegarki Sławomira Nowaka, Amber Gold. I nikt nie ponosi konsekwencji. Dzisiaj w Polsce wszyscy muszą być równi wobec prawa. Nie ma miejsca dla świętych krów. Moja aktywność wynika z informacji, jakie do mnie docierają związanych z patologiami w policji i służbach specjalnych. W tym zakresie kieruje zawiadomienia do prokuratury. Reaguję też po publikacjach dziennikarskich, ponieważ niejednokrotnie prokuratura pokazała, że działa selektywnie. Wszczyna postępowania w nawet w najbardziej błahych sprawach dotyczących opozycji, a wielkie afery z udziałem PO pozostają dla niej niezauważone.

Czy będzie Pan kolejny raz ubiegał się o mandat poselski? A może o europejski? Anna

Dzisiaj młodzi politycy z charyzmą powinni pracować w polskim parlamencie. Mamy wiele do zrobienia. Zgliszcza, które pozostaną po PO należy uporządkować. Na pewno jeżeli dostanę szansę wejścia na listę PiS, będę kandydował na następną kadencję.

Na pewno miałbym problem z korzystaniem z jednej szatni z Robertem Biedroniem podczas meczu piłkarskiego. W tej kwestii solidaryzuję się z Janem Tomaszewskim.

Jak pan ocenia szansę nowej formacji Jarosława Gowina? Romek

Trzeba pogratulować Gowinowi odwagi, bo odchodząc z Platformy Obywatelskiej, odkrył prawdę na temat Donalda Tuska i jego ekipy. Tusk został upokorzony. Dostrzegli to też jego wyborcy. Nie przykładałbym jednak zbyt dużej wagi do nowej inicjatywy Jarosława Gowina.

Czy w związku z pana dekonspiracją czuł się pan kiedykolwiek zagrożony? Czy teraz pan się tak czuje, dostaje jakieś pogróżki? Leszek

Wielokrotnie dostawałem pogróżki dotyczące pozbawienia życia i zdrowia. Są one każdorazowo przedmiotem śledztw prokuratorskich, w których postawiono już zarzuty karne. Natomiast ujawnienie przez mainstreamowe media mojego wizerunku było sytuacją skandaliczną. Jako polityk nie dopuszczę do tego, aby media postąpiły w przyszłości podobnie. To osłabia instytucje, które powinny walczyć z przestępczością czy dbać o bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne kraju.

Czy ma pan pozwolenie na broń? Czy chodzi pan z pistoletem? Rafał

Przejdźmy do następnego pytania.

Czy chciałby pan wejść do ewentualnego rządu Jarosława Kaczyńskiego? Jaką rolę widziałby pan dla siebie? Paulina

O kwestiach personalnych będzie decydował Jarosław Kaczyński. Jestem ekspertem z zakresu bezpieczeństwa państwa oraz zwalczania przestępczości zorganizowanej i jeśli otrzymałbym propozycję objęcia funkcji w tej sferze, byłby to dla mnie zaszczyt. Mam jednak świadomość, że jestem młodym politykiem i wszystko jeszcze przede mną.

Czy przechodził pan jakieś szkolenia wizerunkowe dla posłów? Krzysztof

Każdy polityk, który poważnie myśli o swojej pracy powinien się rozwijać i uczyć. Ja też podnoszę moje kwalifikacje, a jednym z elementów są właśnie kwestie wizerunkowe i medialne.

Czy zamierza pan obciąć kiedyś włosy? Ela

W ostatnim czasie nieco je skróciłem. Ale ponieważ jestem zapalonym windsurferem to wielka przyjemność poczuć wiatr we włosach.

O czym pan marzy? Agnieszka

W kwestiach zawodowych marzę o tym, aby Polska była państwem, na czele którego będzie stał Jarosław Kaczyński i rząd, który będzie realizował polską rację stanu oraz reprezentował wszystkich Polaków. Prywatnie marzę o tym, aby w najbliższym czasie założyć rodzinę. Nie można żyć tylko samą pracą.

Wielokrotnie dostawałem pogróżki dotyczące pozbawienia życia i zdrowia. Są one każdorazowo przedmiotem śledztw prokuratorskich, w których postawiono już zarzuty karne.