RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rzucał nożami w policjantów; trafił do aresztu

z
Fot. arch

Zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów oraz czynnej napaści usłyszał 22-latek, który podczas interwencji rzucał nożami w kierunku funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło w jednym z osiedli mieszkaniowych w Łęcznej (Lubelskie). Jak poinformowało RMF FM sąd zdecydował, że mężczyzna na 3 miesiące trafi do aresztu.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. – Mundurowi zostali wezwani na interwencję przez konkubinę mężczyzny – powiedział Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna wymachiwał nożami przed blokiem, w którym mieszkał. Był pijany. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, najpierw zaczął ich obrażać i im grozić, a potem rzucił w ich stronę nożami. Jeden z policjantów doznał niegroźnych obrażeń ręki.

Potem 22-latek uciekł do mieszkania na parterze. Wziął kolejne noże kuchenne, wyskoczył przez balkon, a następnie zaatakował policjantów z drugiego patrolu. Funkcjonariusze chcieli pomóc swoim kolegom. Tomasz P. zatrzymał się dopiero, gdy jeden z policjantów wyciągnął broń.

Jak informuje RMF FM, mężczyzna, jeszcze jako nastolatek, odpowiadał już wcześniej za napaść na policjanta oraz próbę podpalenia radiowozu. Teraz może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej