Bolt zaproponował trening Bale'owi

„Słyszałem już, że Bale jest prawie tak szybki jak ja” - przyznał Bolt (fot.flickr/ToNG)

Najszybszy człowiek świata Usain Bolt zaproponował najdroższemu piłkarzowi w historii Walijczykowi Garethowi Bale'owi trening sprinterski. Jamajczyk jest przekonany o tym, że po paru zajęciach zawodnik Realu Madryt będzie jeszcze lepszy.

– Wiem, że mogę pomóc Garethowi być jeszcze lepszym piłkarzem. Chciałbym, by skorzystał z moich porad. Jestem w stanie pokazać mu, gdzie popełnia błędy, a to może dać mu kolejne korzyści na murawie - powiedział rekordzista świata na 100 i 200 m Bolt.

Sześciokrotny mistrz olimpijski zdaje sobie sprawę z tego, że w futbolu nie chodzi wyłącznie o to, by szybko biegać. – A o balans ciałem w trakcie sprintu z piłką. Doskonale wiem jak to wyćwiczyć - dodał.

Gareth Bale w wieku 14 lat na 100 m uzyskał wynik 11,4. Rekord globu wynosi 9,58. W trakcie debiutu Walijczyka w barwach Realu Madryt w meczu z Villarrealem (1:1) zmierzono mu na 20 metrach szybkość 40 km/h. To wartość bardzo zbliżona, do tej, jaką osiąga Bolt - gdy bił rekord świata uzyskał prędkość 43 km/h.

–Słyszałem już, że Bale jest prawie tak szybki jak ja. Tym bardziej jestem ciekawy, jak poradziłby sobie na zajęciach sprintu - przyznał Jamajczyk.

źródło:

Zobacz więcej