RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sąd: mały Maciek zostaje z dziadkami

Najnowsze

Popularne

Pięcioletni Maciek zostaje pod opieką dziadków. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie), który rozpatrywał dziś o wniosek o ewentualną zmianę rodziny zastępczej dla chłopca. Chciała tego kuratorka ze względu na zbyt dużą, jej zdaniem, wagę dziecka.

Według mec. Anny Jelińskiej, pełnomocniczki rodziny chłopca, argumenty przedstawione we wniosku pani kurator były niedopuszczalne.

Rozprawę utajniono. Nie zgłosił się dziś jeden ze świadków – pracownica gminnego ośrodka pomocy społecznej. Na salę rozpraw przybyli natomiast dziadkowie Maćka. Ostatecznie sąd zadecydował – chłopiec zostaje z babcią i dziadkiem.

Dziadkowie mówili przed rozprawą, że są zdeterminowani i zrobią wszystko, żeby wnuk pozostał z nimi. Opiekują się nim od urodzenia.

Orzeczenie sądu na antenie TVP Info komentował Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który zna materiały dotyczące całej sprawy. – Sąd zabezpieczył dobro dziecka. Oddalił wniosek, który nie powinien zostać przyjęty. Nie wyobrażam sobie, aby nadzór pani kurator nie przeanalizował tej sprawy, bo ta sytuacja nie powinna mieć miejsca – powiedział Michalak. – Powinniśmy reagować kiedy widzimy jawną krzywdę dziecka. W tej sytuacji tej krzywdy nie było – dodał.

Do opiekunów Maćka zgłosił się dietetyk gotowy za darmo pomóc w zmianie jadłospisu chłopca. Rodzina Maćka chce się też starać o zmianę nadzorującej ich kuratorki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej