RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Marynarze z Meksyku pobici na plaży w Gdyni

Do bójki z udziałem kilkudziesięciu kiboli Ruchu Chorzów doszło na śródmiejskiej plaży w Gdyni. Według relacji świadków pseudokibice zaatakowali meksykańskich marynarzy. Jedna osoba przebywa na obserwacji w szpitalu. Policja zatrzymała trzy osoby – dwóch Polaków i jednego Meksykanina.

Świadkowie twierdzą, że obcokrajowcy byli kopani i ganiani po plaży, a na ich głowach rozbijano butelki. Na plaży było nawet 400-500 pseudokibiców w niebieskich koszulkach – donosi Radio Gdańsk.

Część naszej załogi poszła na tutejszą plażę. Chcieliśmy spędzić tam trochę czasu, ale jak tam dotarliśmy, to ludzie nie potraktowali nas zbyt dobrze. Rzucali w nas piaskiem, pluli na nas, staraliśmy się na to nie zwracać uwagi, ale byli coraz bardziej agresywni. Paru naszych zostało pobitych. Jednego z nas atakowało 10 napastników, więc nie było to zbyt sprawiedliwe. Podczas całej podróży byliśmy już w 14 portach, ale taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy – powiedział TVP Info jeden z marynarzy Daniel Recendiz

Niektórzy marynarze z mojej załogi grali w piłkę na plaży i zostali tam pobici. To bardzo niefortunny incydent, ale tutejsze władze dobrze się nami zajęły. Miejmy nadzieję, że nie zrujnuje to naszego pobytu w tym pięknym mieście – dodał kapitan statku Juan Carlos Vera Minjares.

Na komisariacie trwają przesłuchania uczestników i świadków zdarzenia. Mamy zabezpieczony zapis kamer z monitoringu, który pomoże ustalić przebieg zdarzenia – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni podinspektor Adam Gruźlewski

Dziś drużyna Ruchu rozgrywała w Gdyni mecz Pucharu Polski z miejscową Arką.

„W związku z brutalną napaścią kilkusetosobowej grupy pseudokibiców drużyny Ruchu Chorzów na gości naszego miasta – członków załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej Meksyku – Cuauhtemoc podczas ich wypoczynku na plaży w Gdyni, w niedzielę 18 sierpnia 2013 r. – wyrażam najwyższe oburzenie, sprzeciw i oczekiwanie surowego ukarania wszystkich sprawców. Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie” – napisał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w oświadczeniu przekazanym mediom.

źródło:
Zobacz więcej