RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tusk: Pisior? Długo nie będzie dyrektorem

– Pisior? Na mój nos długo nie będzie dyrektorem gabinetu – mówi Donald Tusk na nagraniu ujawnionym przez „Newsweek”. Premier podczas spotkania z działaczami Platformy Obywatelskiej tymi słowami określił Pawła Majchra, polityka kojarzonego w przeszłości z Prawem i Sprawiedliwością, obecnie szefa gabinetu politycznego ministra spraw wewnętrznych. Na innym spotkaniu z działaczami partii Tusk miał powiedzieć, że po partyjnych wyborach usunięty z PO zostanie Jarosław Gowin.

Na nagraniu, do którego dotarł tygodnik, słychać jak Tusk obiecuje, że doprowadzi do wyrzucenia z MSW polityka określanego mianem „pisiora”.

Nie mam pojęcia kim jest pan Majcher. (…) Dzisiaj jeszcze zapytam ministra Sienkiewicza. I jak rozumiem – tutaj nie usłyszałem szmeru sprzeciwu – to jest solidarny pogląd, że to jest zupełnie obcy człowiek, pisior? Na mój nos długo nie będzie dyrektorem gabinetu – mówi na nagraniu Donald Tusk.

Będę musiał usłyszeć bardzo szczegółowe uzasadnienie, ale po tym co powiedzieliście trudno będzie, żeby było ono przekonujące – dodał premier.

Spotkanie premiera z działaczami PO miało związek z wyborami szefa Platformy i odbyło się 2 sierpnia w ogrodzie hotelu Belweder nieopodal Kancelarii Premiera. Uczestniczyli w nim przedstawiciele trzech regionów PO: kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Przebieg rozmowy zarejestrował jeden z gości premiera – podaje „Newsweek”.

Gowin poza PO?

Z kolei na spotkaniu z małopolskimi działaczami PO Donald Tusk miał powiedzieć, że po zakończeniu wyborów na przewodniczącego partii Jarosław Gowin prawdopodobnie znajdzie się poza Platformą – podaje „Newsweek”.

Jarosław Gowin w rozmowie z TVP Info powiedział, że traktuje to jako zapowiedź usunięcia go z partii. – Kilku uczestników tego spotkania informowało mnie, że premier zapowiedział, że po wyborach będzie dążył do natychmiastowego wyrzucenia mnie z partii. Nie chcę tego komentować – powiedział Gowin.

źródło:
Zobacz więcej