RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Formuła, która gwarantuje dobre samopoczucie

fot
Formuła zawiera sześć zaleceń, wśród nich – życie chwilą, myślenie o innych i dbanie o siebie samego (fot. TVP/A. Tabaczyńska)

Czy istnieje przepis na szczęście i dobre samopoczucie? Od niedawna tak. Jeden z naukowców opracował przepis, który nazwał Formułą Dobrego Samopoczucia. Formuła zawiera sześć zaleceń, wśród nich – życie chwilą, myślenie o innych i dbanie o siebie samego.

Wśród czynników wymienianych przez dr Todda Kashdana, wynalazcy Formuły Dobrego Samopoczucia, znalazły się: życie chwilą (oznaczone literą M), ciekawość (C), robienie tego, co się kocha (L), myślenie o innych (T), pielęgnowanie relacji (N) oraz dbanie o siebie samego (B).

Wszystkie te czynniki złożyły się w jedną Formułę Dobrego Samopoczucia, która prezentuje się w formie następującego wzoru: (Mx16 + Cx1 + Lx2) + (Tx5 + Nx2 + Bx33).

Choć nie do końca wiadomo, w jaki sposób poszczególne czynniki pomnożone i dodane w tajemniczy sposób mogą przynieść nam szczęście, autor formuły szczęścia zapewnia, że jest to idealny wzór na dobre samopoczucie.

– Nie ma jednej sekretnej recepty na zapewnieni sobie szczęścia i dobrego samopoczucia. Jednak twierdzę z całym przekonaniem, że kiedy dokładnie zadba się o te sześć czynników i będą one obecne w naszym życiu w odpowiednich dawkach, bez wątpienia będziemy szczęśliwi. Oczywiście zastosowanie i odpowiednie wypracowanie każdego z tych składników wymaga pracy – wyjaśnia autor formuły.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej