Piosenką o Zośce Słowackiego podbił Witebsk

Michał Kaczmarek (fot. za: youtube.com)

Polak Michał Kaczmarek otrzymał Grand Prix XXII międzynarodowego konkursu wykonawców piosenki estradowej „Witebsk 2013” – poinformowała białoruska państwowa agencja BiełTA. Jury doceniło jego interpretację wiersza Juliusza Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny”.

25-letni Kaczmarek otrzyma 15 tys. dolarów. Po pierwszym etapie konkursu Polak był trzeci, ale w drugim etapie jury doceniło jego wykonanie piosenki z orkiestrą i jako jedyny otrzymał za nie maksymalną ocenę 100 punktów.

„W mojej karierze artystycznej to osiągnięcie stanie się dodatkowym impulsem do dalszego rozwoju i doskonalenia umiejętności” – oświadczył Kaczmarek w rozmowie z agencja BiełTA, dodając, że jesienią tego roku zamierza wydać płytę z kompozycjami popowo-soulowo-jazzowymi z elementami muzyki folkowej.

Kaczmarek ukończył Wydział Jazzu, Kompozycji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu nagród, w tym nagrody specjalnej od Zbigniewa Hołdysa na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów „Niemen Non Stop” w Słupsku z 2008 roku.

W tym roku w konkursie „Witebsk 2013” startowali przedstawiciele 21 państw.

źródło:

Zobacz więcej