RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Sukces akcji „Postawmy Beatę na nogi!”

fot. TVP
Na scenie amfiteatru w Konstancinie charytatywnie wystąpiło wielu artystów, wśród nich Tomasz Stańko (fot. TVP)

Ponad 85 tysięcy złotych przyniosły niedzielne piknik i koncert charytatywny w Konstancinie–Jeziornie, pod hasłem „Postawmy Beatę na nogi!”. Dochód wspomoże Beatę Jałochę, młodą kobietę poszkodowaną przez samobójcę, podczas jego skoku z okna.

Po dramatycznych wydarzeniach z 18 maja Beata jest sparaliżowana od pasa w dół. Do wypadku doszło w centrum Warszawy. Młody mężczyzna spadł prosto na kobietę. Ranna trafiła do szpitala z krwotokiem wewnętrznym, połamanymi żebrami, niemal zmiażdżonymi nogami i złamanym kręgosłupem. Pacjentka, jednocześnie rehabilitantka i fizjoterapeutka, dziewięć dni po operacji usiadła na łóżku, a kilka dni później pierwszy raz wyjechała z sali szpitalnej na wózku inwalidzkim. Nie poddaje się i pokonuje kolejne przeciwności.

W Parku Zdrojowym w Konstancinie zebrano w sumie 85.122,39 zł; kwota zasiliła już konto Beaty. 53.722,39 zł pochodzi z puszek kwestarskich, 7 tys. – ze sprzedaży cegiełek na stoisku Fundacji Forani, 24.400 – z aukcji charytatywnej przeprowadzonej na scenie amfiteatru.

Dla porównania, w styczniu Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać w Konstancinie 30 tysięcy złotych. Organizatorzy podkreślają, że nie chodzi o licytowanie się z kimkolwiek, ale cieszą się, że razem z uczestnikami mogą pomóc Beacie Jałosze pięknie żyć. – Z całego serca dziękujemy mieszkańcom Konstancina-Jeziorny i wszystkim odwiedzającym w niedzielę Park Zdrojowy za to, że byli z nami – mówią inicjatorki akcji – Agnieszka Więckowska i Hanna Lis.

Na scenie amfiteatru charytatywnie wystąpiło wielu artystów, wśród nich: Tomasz Stańko, Kayah z Marcinem Wyrostkiem i Edyta Górniak. Były animacje pod wodzą Augustina Egurroli, pokazy tańca Egurrola Dance Studio, pokazy klubu Karate Kyokishin Ippon, występy lokalnych zespołów (Sonata i Tugeder).

Podczas aukcji charytatywnej, prowadzonej przez Marzenę Rogalską, Przemysława Babiarza i Tomasza Zimocha, wylicytowano niecodzienne fanty: unikatową suknię z kolekcji La Mania, prywatny domowy mini-koncert Anny Marii Jopek, kolację z Andrzejem Piaskiem Piasecznym w restauracji Villa Nuova, trening maratoński z Tomaszem Lisem, bilety na wyjątkowy koncert Justyny Steczkowskiej i spotkanie przy kawie z artystką oraz kolację przygotowaną osobiście przez Hannę Lis.

Na terenie Parku Zdrojowego na gości czekało wiele rodzinno-sportowych atrakcji: zajęcia fitness, nordic walking, gimnastyka dla seniorów, pokazy ćwiczeń, gry, konkursy z nagrodami od sponsorów pikniku, działał punkt porad lekarskich i fizjoterapeutycznych. Emocje piłkarskie zapewnił mecz Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (drużyna dowodzona przez prezesa Jerzego Karwowskiego) kontra „Orły Konstancin” (drużyna na czele z Ryszardem Machałkiem. zastępcą burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna), komentowany na żywo przez Tomasza Zimocha.

W strefie dla dzieci bajki czytały m.in.: Ewa Złotowska, Teresa Lipowska i Maria Winiarska. Były także gry i konkursy, nauka pierwszej pomocy, malowanie twarzy, bańki mydlane… Miłośniczki słodkich wypieków, które zwołały się na Facebooku w kilka dni przed piknikiem, zaprosiły na degustację pod hasłem „Babeczki dla Beaty” – można było skosztować przepyszne ciasteczka w zamian za datek do puszki wolontariusza.

Przez cały czas trwania pikniku kwestowali wolontariusze Fundacji Forani. Wspierały ich m.in. Emilia Krakowska, Ewa Chodakowska, Łukasz Maszczyk. Na stoisku fundacji można było kupować specjalne cegiełki i napisać osobiste kartki ze specjalnymi życzeniami dla Beaty.

fot. TVP
fot. TVP
Były także gry i konkursy, nauka pierwszej pomocy i występy (fot. TVP)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej