RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Konstancin charytatywnie dla Beaty Jałochy

Rodzinny piknik i koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację i leczenie fantastycznej młodej kobiety – rehabilitantki i fizjoterapeutki Beaty Jałochy, odbył się w niedzielę w Parku Zdrojowym w Konstancinie. Jego organizatorkami były Hanna Lis i Agnieszka Więckowska, przy wsparciu gminy Konstancin–Jeziorna i konstancińskiego domu kultury. Koncert poprowadzili Marzena Rogalska, Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Zimoch.

18 maja młody mężczyzna popełnił samobójstwo skacząc z okna bloku w centrum Warszawy. Spadł prosto na Beatę. Impet uderzenia był straszny. Beata trafiła do szpitala z krwotokiem wewnętrznym, połamanymi żebrami, niemal zmiażdżonymi nogami i złamanym kręgosłupem. Diagnoza – przerwany rdzeń kręgowy. Beata jest sparaliżowana od pasa w dół.

Od wypadku minął nieco ponad miesiąc. Beata już zadziwiła lekarzy, bliskich, a także tysiące ludzi śledzących jej zmagania na Facebooku. 9 dni po operacji usiadła na łóżku, a kilka dni później pierwszy raz wyjechała z sali szpitalnej na wózku inwalidzkim. Nie poddaje się, walczy, z uśmiechem na twarzy pokonuje kolejne przeciwności.

Lekarze poskładali pogruchotane kości i ustabilizowali złamany kręgosłup. Teraz zaczyna się rehabilitacja, ale to dopiero początek długiej drogi do celu. Celem jest osiągnięcie sprawności, która pozwoli jej swobodnie poruszać się na wózku. Na początek, bo pojawiają się możliwości leczenia pacjentów z przerwanym rdzeniem kręgowym. Partner Beaty – Tomasz Maj powtarza: Beata będzie chodzić, bo jeśli nie ona, to kto?

Dziś najważniejsza jest intensywna rehabilitacja. Beata marzy o poddaniu się jej w jednej z najlepszych na świecie specjalistycznych klinik nieopodal Berlina. Niedługo przed wypadkiem sama, jako rehabilitantka przeszła intensywne szkolenie zorganizowane przez jej lekarzy i fizjoterapeutów, wie więc, że nie ma lepszego adresu w Europie. Żeby móc spełnić swoje marzenie Beata potrzebuje jednak finansowego wsparcia.

Pomysł zorganizowania charytatywnego pikniku rodzinnego zrodził się dwa tygodnie temu, ale życzliwość i zaangażowanie ludzi, do których organizatorki zwracały się o pomoc przerosła najśmielsze oczekiwania. W pikniku wzięli udział artyści, którzy zagrają dla Beaty na scenie amfiteatru w Konstancinie: Tomasz Stańko, Kayah z Marcinem Wyrostkiem, Edyta Górniak, Rafał Brzozowski, Natalia Lesz, Kasia Rodowicz, Sonia Bohosiewicz, Filip Siejka, Ferid, Tomasz Stockinger, Juliusz Kamil, Marcin Nowakowski, Dorota Osińska i zespół Sentido del Tango. Odbywały się też pokazy tańca w wykonaniu tancerzy ze studia Augustina Egurroli, zajęcia fitness, nordic walking, gimnastyka dla seniorów , gry i zabawy dla dzieci. Przeprowadzono także kwestę i aukcję.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej