RAPORT

Wojna na Ukrainie

Posłanka Szczypińska rezygnuje z leczenia

Posłanka PiS Jolanta Szczypińska (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Posłanka PiS Jolanta Szczypińska (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Posłanka PiS Jolanta Szczypińska zrezygnowała z terapii onkologicznej. – Jestem pacjentką, nie będę poddawała się leczeniu, póki sytuacja w służbie zdrowia nie będzie normalna – tak o swojej dramatycznej decyzji Jolanta Szczypińska mówiła w Radiu Gdańsk.

Skrytykowała zarówno Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i rząd Donalda Tuska za politykę zdrowotną. – Nie będę mogła korzystać z terapii onkologicznej w momencie, kiedy inni pacjenci tej terapii są pozbawieni – oświadczyła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Przyznała, że sytuacja raczej długo nie poprawi się, więc „to się może skończyć różnie”. Jolanta Szczypińska powiedziała, że w jej przypadku nie chodzi o profilaktykę, a o konkretne leczenie. – Proszę mi powiedzieć, jak ja mam to wykonać, kiedy w poradniach onkologicznych czekają kolejki – zapytała posłanka. Podkreśliła, że w takiej sytuacji są tysiące pacjentów z Pomorza, pozbawionych prawa wynikającego z konstytucji. – Ja się nie upominam o siebie, ja się upominam o tych pacjentów, żeby byli leczeni – oświadczyła posłanka.

Szczypińska nie ujawniła, na co konkretnie jest chora. Nie jest jednak tajemnicą, że kilka lat temu przeszła raka piersi. Sama o tym mówiła w wywiadach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej