RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Rudy” ukradł ponad 80 bmw

1
(fot. KSP)

Ponad 80 bmw ukradł w ciągu niespełna roku 40-letni Adam G. ps. Rudy vel Benek, herszt jednej ze stołecznych grup złodziei samochodów. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił dzisiaj do sądu. „Rudy”, który przyznał się do kradzieży zaproponował dla siebie wyrok 4 lat i 9 miesięcy więzienia.

Adam G. został oskarżony o to, że od marca 2011 r. do stycznia 2012 r. ukradł 82 samochody marki bmw. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych przestępstw i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował karę 4 lat i 9 miesięcy więzienia, obowiązek naprawienia szkody oraz grzywnę i przepadek korzyści majątkowych – powiedział prok. Dariusz Ślepokura, rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej.

Adam G. został zatrzymany w lutym 2013 r. przez policjantów z wydziału ds. przestępczości samochodowej Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze podejrzewali, że „Rudy” ukradł ponad 120 samochodów bmw.

„Rudy” i jego pomocnicy kradli nowe modele aut serii 1, 2, 3, 5, a także X5 i X6. Wartość każdego z ukradzionych pojazdów wahała się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Wtedy wpadł też mieszkaniec Bydgoszczy Dariusz H., któremu przedstawiono zarzuty paserstwa 68 samochodów ukradzionych przez Adama G.

Z ustaleń śledztwa wynika, że „Rudy” zarabiał na jednym samochodzie ok. 5-7 tys. zł. Potrafił ukraść nawet dwa lub trzy auta jednego dnia, a potem zrobić sobie dłuższą przerwę. Gdyby sąd nie zgodził się na dobrowolne poddanie karze przez złodzieja, Adamowi G. będzie grozić do 10 lat więzienia.

Zobacz więcej