RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Znamy finalistki I Wyborów Miss Polski na wózku

f
Oto dziesięć finalistek I Wyborów Miss Polski na wózku (fot. Fundacja "Jedyna Taka")

Internetowe głosowanie w I Wyborach Miss Polski na wózku dobiegło końca. Dzięki głosom oddanym w sieci – do finału konkursu piękności organizowanego przez Fundację „Jedyna Taka” dostało się 10 pań, które już w sierpniu podczas uroczystej gali w Ciechocinku powalczą o koronę miss.

Weronika Wróbel, Sylwia Klusek, Monika Buczyńska, Angelika Chrapkiewicz-Gądek, Olga Fijałkowska, Izabela Sopalska, Ewa Woźniak, Iwona Warzywoda, Katarzyna Lewera, Natalia Grynkiewicz – to kandydatki do tytułu I Miss Polski na wózku i zarazem panie, które wykazały się niezwykłą odwagą i zechciały pokazać, że niepełnosprawność „nie przesądza o ich atrakcyjności”. Zwyciężczynie internetowego głosowania najpierw zostaną zaproszone na warsztaty, które w czerwcu odbędą się w Bydgoszczy.

Finalistki będą przygotowywane do konkursu przez kreatorów wizerunku, wizażystów, fryzjerów. Stylistka zajmie się doborem kreacji dla każdej z kandydatek. Zadbamy o to, by dziewczyny wyglądały olśniewająco podczas gali finałowej Miss Polski na wózku – mówią organizatorki konkursu z fundacji „Jedyna Taka”. – Chcemy pokazać piękne kobiety poruszające się na wózku jako kobiety aktywne, spełniające się w różnych rolach społecznych m.in. w roli matki. Kobiety pełne pasji, sił oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń. Kobiety, dla których wózek nie przesądza o ich atrakcyjności – podkreślają.

Jednak najważniejsze wydarzenie – gala finałowa konkursu, podczas której poznamy pierwszą w Polsce miss na wózku – odbędzie się 4 sierpnia w Ciechocinku. – Decyzję o tym, która z pań zdobędzie koronę podejmie jury – mówi w rozmowie z tvp.info Katarzyna Wojtaszek, współzałożycielka fundacji i jedna z inicjatorek konkursu. Pani Katarzyna przyznaje, że zainteresowanie konkursem jest ogromne, a ilość pozytywnych reakcji „pozytywnie zaskoczyła” wszystkich związanych z fundacją „Jedyna Taka”. – Dziękujemy mediom, które zapoczątkowały trend – mówi.

Co ważne – choć w finale wystąpi tylko 10 kobiet, to fundacja „Jedyna Taka” chce podtrzymywać kontakt z pozostałymi uczestniczkami konkursu, chce wykorzystywać ich olbrzymi potencjał, angażować w akcje społeczne i zaprosić do startu w przyszłorocznych wyborach na Miss Polski na wózku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej