RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wrocławscy designerzy wygrywają w Singapurze

1f
Nagrodzony projekt nosi tytuł „Hive”. To siedzisko, które swoim kształtem nawiązuje do struktury plastra miodu (fot. facebook.com)

Projekt siedziska autorstwa absolwentów Politechniki Wrocławskiej wygrał konkurs Furniture Design Award 2013 w Singapurze. Praca wrocławskich projektantów pokonała 340 projektów z 31 krajów.

Autorami projektu siedziska, który zdobył główną nagrodę w kategorii „Designerów”, są artyści z grupy Monomoka – Katarzyna i Monika Gwiazdowskie oraz Piotr Saladra – poinformowała w czwartek Joanna Pająk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Nagrodzony projekt nosi tytuł „Hive”. To siedzisko, które swoim kształtem nawiązuje do struktury plastra miodu. Inspiracje czerpane z natury widoczne są również w projekcie pufy „Artichoke”, za który grupa Monomoka otrzymała wyróżnienia w konkursie w Singapurze. Faktura tego mebla przypomina płatki karczocha.

Wszystkie realizacje Monomoki, robione są ręcznie z miękkich, głównie naturalnych, materiałów – lnianych lub bawełnianych włóczek, poduszeczek i wełnianych kokonów – poinformowała Pająk.

Dzięki zwycięstwie w konkursie Furniture Design Award wrocławscy twórcy sztuki użytkowej będą mogli zaprezentować swoje prace na przyszłorocznej edycji targów meblarskich w Singapurze.

Grupa Monomoki rozpoczęła działalność w 2003 r. Realizacje wrocławskich artystów są bardzo czasochłonne, dlatego też do dziś powstało jedynie 13 mebli.

Furniture Design Award to konkurs, w którym wybierane są najbardziej innowacyjne projekty młodych designerów z całego świata. Projekty oceniane są pod kątem innowacyjności oraz funkcjonalności zastosowanych rozwiązań. Jednym z kryteriów są również walory ekologiczne projektów.

W ubiegłym roku laureatem głównej nagrody został Ori Ben Zvi z izraelskiego Ubico Studio, za projekt siedziska wykonanego z drewnianego pnia.

źródło:

Zobacz więcej