Dzieci pisały „Listy dla Ziemi”

Inauguracja akcji odbyła się na Placu Zamkowym w stolicy (fot. PAP/Jacek Turczyk)

Ponad 350 miast i gmin oraz 4 tys. szkół i przedszkoli przystąpiło do największej w tym roku ekologicznej inicjatywy w Polsce. Głównym celem akcji „Listy dla Ziemi” jest promowanie ważnego dla samorządów tematu segregacji odpadów i recyklingu.

Inauguracja akcji odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie. Uczestniczyły w niej dzieci, które doskonale wiedziały, o czym będą listy, które napiszą do swoich rodziców. Są one dobrze wyedukowane i wiedzą, że trzeba segregować puszki i makulaturę, a także oddzielać nakrętki od butelek.

Pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA Wojciech Owczarz jest przekonany, że pisanie listów to skuteczna metoda w promocji ochrony środowiska. Przekaz do dorosłych jest emocjonalny, bo to w końcu listy od ich dzieci.

Prezes Owczarz wierzy również w dużą popularność akcji, bo przy tej skali przedsięwzięcia i zainteresowaniu jest to bardzo prawdopodobne.

Organizatorzy przewidują, że w przedsięwzięciu weźmie udział ponad milion osób. Akcja odbywa się pod patronatem ministrów środowiska i edukacji narodowej.

źródło:
Zobacz więcej