RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wstrząsy na Tajwanie; klikunastu rannych

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Tajwan, powodując śmierć starszej kobiety i obrażenia u co najmniej kilkunastu osób. Zanotowano też niewielkie straty materialne – poinformowali ratownicy i władze.

Według Centralnego Biura Meteorologicznego ośrodek wstrząsu o sile 6,1 w skali Richtera znajdował się 15 kilometrów pod powierzchnią ziemi w górzystym okręgu Nantou w środkowej części Tajwanu.

72-letnia kobieta zginęła w Nantou, gdy zawaliła się ściana świątyni, przy której stała.

W pobliżu epicentrum oberwał się fragment sufitu w placówce administracji rządowej, raniąc jednego urzędnika. Łącznie co najmniej 19 osób odniosło obrażenia, wywołane głównie przez spadające przedmioty.

Z kilku budynków szkolnych pospadały dachówki, a w ścianach pojawiły się drobne pęknięcia, ale do naruszeń konstrukcji nie doszło – powiedział przedstawiciel lokalnych władz.

W położonej około 250 kilometrów na północ od epicentrum stolicy Tajwanu Tajpej zakołysały się domy, a odcinki superszybkiej kolei zostały przejściowo zamknięte dla sprawdzenia ewentualnych uszkodzeń.

Całe terytorium Tajwanu jest terenem bardzo aktywnym sejsmicznie. W 1999 roku trzęsienie ziemi o sile 7,6 w skali Richtera z epicentrum w środkowej części wyspy spowodowało ponad 2300 ofiar śmiertelnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej