RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Alpinista z Polski zaginął na Elbrusie

elbrus
Elbrus jest wyjątkowo niebezpieczny, pogoda na szlaku na szczyt potrafi się błyskawicznie zmieniać (fot.flickr.com/Jason Blue-Smith)

Dwaj obywatele Polski i Iranu sześć dni temu zaginęli na Elbrusie, w Kabardo-Bałkarii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej; w sobotę rano ratownicy przystąpią do ich poszukiwania – poinformowała w piątek agencja RIA-Nowosti.

Ratownicy z Kabardo-Bałkarii na razie próbują ustalić czy faktycznie Polak i Irańczyk wybrali się na Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu. Przedstawiciel Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych FR w Kabardo-Bałkarii Murat Ałażychow poinformował, że w sobotę na poszukiwanie zaginionych alpinistów wyruszy czterech ratowników wysokogórskich bazujących na Elbrusie.

Od 9 marca rodzina 23-letniego Polaka nie może nawiązać z nim kontaktu. Poproszono więc o pomoc polską ambasadę w Moskwie. Nasi dyplomaci poinformowali rosyjskich ratowników o zaginięciu naszego rodaka. Jednak zorganizowanie akcji ratowniczej utrudnia fakt, że Polak i Irańczyk nie zgłosili swojej wyprawy w góry Kaukazu. Nie wiadomo więc czy rzeczywiście znajdują się w okolicach Elbrusu.

źródło:

Zobacz więcej