RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zdrowieje niemowlak pogryziony przez lisa

(fot. www.flickr.com/jans canon)
Lis zaatakował chłopca w sypialni jednorodzinnego domu w południowej części Londynu (fot. www.flickr.com/jans canon)

Brytyjskie media wyczerpująco informują o stanie niemowlaka pogryzionego przez lisa w Londynie. Maluch wraca do zdrowia, ale wciąż jest w szpitalu.

Lis próbował wywlec miesięcznego chłopca z łóżeczka i z trudem dał się przepędzić zaalarmowanej płaczem matce dziecka. Dopiero kopiąc lisa, kobieta zdołała wyrwać synka z pyska zwierzaka. Denny Dolan stracił w tym ataku jeden z palców lewej dłoni; lekarze przyszyli go i czekają teraz na efekt zabiegu.

Lis zaatakował chłopca w sypialni jednorodzinnego domu w południowej części Londynu. Nie był to pierwszy taki przypadek w mieście. W czerwcu 2010 roku doszło do pogryzienia 9-miesięcznych bliźniaczek przez lisa, który wszedł na pierwsze piętro domu w centralnie położonej dzielnicy Hackney. We wrześniu tego samego roku lis pogryzł śpiącą mieszkankę równie gęsto zabudowanej dzielnicy Fulham.

Szacuje się, że w Londynie żyje około 10 tysięcy lisów, ale ataki na ludzi nie są częste. Burmistrz Boris Johnson zapowiedział jednak próbę ograniczenia liczby lisów. Zwierzęta te dostosowały się do miejskich warunków, żerują głównie na odpadkach i ryją nory wzdłuż linii kolejowych, na cmentarzach, ogrodzonych terenach przemysłowych, a nawet w ogrodach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej