Serial o Annie German w TVP1

Już 22 lutego o godz. 20.25 TVP1 wyemituje pierwszy odcinek głośnego, rosyjskiego serialu „Anna German. Tajemnica Białego Anioła”. W postać legendarnej piosenkarki wcieliła się polska aktorka Joanna Moro, znana m.in. z „Barw szczęścia” (TVP2).

Rosyjski serial biograficzny powstał we współpracy z Ukrainą, Polską i Chorwacją. Opowiada historię słynnej polskiej piosenkarki. Został nakręcony w 2012 z okazji 30. rocznicy śmierci Anny German. W serialu wykorzystano śpiewane przez artystkę piosenki.

Anna German miała bardzo burzliwe dzieciństwo. To zaważyło na budowaniu roli. (...) Musiałam przeżyć z nią jej życie – mówi Joanna Moro, która w serialu zagrała piosenkarkę.

Ojciec cały czas jej powtarzał: „Ty nie możesz śpiewać dla głupot, dla przyjemności. Śpiew jest dla Boga”. (...) I ona całe życie wyznawała tę zasadę” – podkreśla reżyser serialu Waldemar Krzystek.

Anna German urodziła się w Uzbekistanie w 1936 roku. Po wojnie razem z rodziną przeniosła się do Wrocławia. W latach 60. i 70. zdobyła międzynarodową sławę, która, oprócz rzeszy fanów, przyniosła jej też międzynarodowe nagrody. Jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII festiwalu w San Remo. Zmarła w 1982 roku.

źródło:
Zobacz więcej