„Godzina antyaplikacyjna”. Sieć hoteli YOTEL wprowadza nową metodę walki z korzystaniem z mediów społecznościowych na wakacjach. Goście za pomocą specjalnej aplikacji będą mogli zablokować wybrane przez siebie portale na godzinę. Akcja została uruchomiona z okazji Światowego Dnia Zdrowia i jest dostępna w wybranych hotelach YOTEL w europejskich miastach, takich jak Amsterdam, Edynburg, Glasgow, Londyn oraz Manchester.Jej celem jest zachęcenie gości do ograniczenia czasu spędzonego przed ekranem i stworzenie przestrzeni na bardziej wartościowe doświadczenia podczas podróży. Jak skorzystać z programu?Aby skorzystać z programu, goście muszą wcześniej pobrać aplikację Bloom. Następnie w hotelowym barze, mogą przyłożyć telefon do specjalnej karty, która na godzinę zablokuje dostęp do wybranych aplikacji, takich jak Instagram czy X. Po upływie 60 minut personel poinformuje uczestników o zakończeniu sesji. Aby ponownie uzyskać dostęp do zablokowanych aplikacji, wystarczy ponownie zbliżyć telefon do karty Bloom. W czasie cyfrowego detoksu goście mogą napisać tradycyjną pocztówkę do bliskiej osoby, spróbować specjalnie przygotowanego koktajlu Bloom lub po prostu spędzić czas na rozmowach i relacjach z innymi.W ramach współpracy z Bloom goście sieci hoteli mogą również skorzystać z 10-proc. zniżki na zakup własnej karty, aby kontynuować cyfrowy detoks także po zakończeniu podróży.Czytaj także: Koniec scrollowania. Kolejny kraj z zakazem social mediów dla dzieci