Nowa, jesienna ramówka w TVP!

aktualizacja: 19:30 wyślijdrukuj
Widzowie po wakacjach w końcu będą mogli śledzić dalsze losy rodziny Lubiczów (fot.TVP)

Jesień w Telewizji Polskiej zapowiada się ekscytująco. Seriale, doskonałe filmy, dyskusje, transmisje z najważniejszych uroczystości, sport i najświeższe informacje z pierwszej ręki – to wszystko tworzone z pasją dla widzów. TVP startuje z jesienną ramówką.

W serialach, które zadebiutują w Jedynce, stawiamy na oryginalną polską twórczość oraz na tematykę istotną dla widzów w Polsce. Duchowość współczesnych Polaków to temat przewodni „Siły wyższej”. Będzie to humorystyczne spojrzenie na polską religijność – spojrzenie, które szanuje wrażliwość widzów i jednocześnie zachęca do refleksji.

Z kolei w serialu „Wszystko przed nami” zajmiemy się losami młodych Polaków, którzy poprzez ciężką pracę w kraju i za granicą chcą zmieniać swoje życie na lepsze. Będą to swoiste polskie drogi XXI wieku. Ten nowy serial został wyłoniony w ramach konkursu – podobnie jak w połowie lat 90. „Klan” i „Złotopolscy”, które rozpoczęły rozkwit tego gatunku twórczości telewizyjnej w Polsce.

TVP1 będzie również tą stacją, która będzie transmitować najważniejsze dla Polaków wydarzenia państwowe, sportowe i religijne. W TVP1 będziemy pokazywać sport na najwyższym poziomie (Liga Mistrzów) oraz mecze narodowej reprezentacji piłkarskiej. Niedzielny magazyn „Między Niebem a Ziemią” częściej niż do tej pory będzie na żywo relacjonował wydarzenia ważne dla katolików w Polsce. Widzowie TVP1 zobaczą również widowiska przygotowane specjalnie dla nich, m.in. Wielki Test o Europie (1 października) oraz spektakle Teatru Telewizji na Żywo.

Jedynka będzie miejscem dyskusji o kluczowych problemach kraju. Toczyć się ona będzie przede wszystkim w audycji „Na pierwszym planie”, której celem nie jest szukanie konfliktów i pogłębianie podziałów, lecz kompetentna debata nastawiona na szukanie rozwiązań. Wzmocniony zostanie publicystyczny charakter programu „Kawa czy herbata”. Różne punkty widzenia pojawiać się będą w nowym cyklu reporterskim Jedynki (środa 22:00) oraz pasmach dokumentu.

Wielki jubileusz

Jubileusz 60–lecia Telewizji Polskiej (październik) będziemy traktować jako wielkie zobowiązanie wobec widzów. Będziemy przypominać wybitnych twórców telewizyjnych i ich dorobek. Równocześnie zaproponujemy widzom TVP1 audycje o najwyższej jakości merytorycznej i technicznej (HD), bogato korzystające z multimediów oraz form interaktywnych (Hbb TV, media społecznościowe, aplikacje na smartfony).

Będzie to widoczne w audycjach dla dzieci, które pozostaną silną pozycją Jedynki, oraz w programach rozrywkowych i publicystycznych. Szczególne znacznie będzie miał zrealizowany wspólnie z BBC serial „Szpiedzy w Warszawie”: z jednej strony to zapowiedź, że tematyka historyczna odgrywać będzie dużą rolę w ofercie Jedynki, z drugiej zaś to powrót TVP1 do współpracy z wielkimi telewizjami publicznymi w Europie.

TVP2 przedstawia:

Od września TVP2 zaproponuje widzom odświeżoną ramówkę z nowym, przejrzystym układem pasm. Nie zabraknie nowości programowych, najlepszych polskich seriali, przebojowych produkcji filmowych i kina dla koneserów. Profil anteny wyznaczać też będą cykle dokumentalne, magazyny społeczno–kulturalne i publicystyka z najwyższej półki. Wśród propozycji na jesień znajdą się także programy rozrywkowe, które zdążyły stać się już swoistą wizytówką Dwójki.
Bez wątpienia jednym z największych (choć nie jedynym) atutów Dwójki są seriale. Seriale cieszące się ogromną sympatią widzów, produkcje odległe od sitcomowej konwencji – ambitne, błyskotliwe, z doborową obsadą i pierwszoligowym zespołem realizatorów. Takie tytuły jak „Rodzinka.pl„, „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Ja to mam szczęście” niezmiennie przyciągają przed ekrany swoją wierną i lojalną widownię.

Nowością będzie nowa produkcja TVP2 zatytułowana „Paradoks” z Bogusławem Lindą w roli głównej. To również odpowiedź na głosy naszych widzów, którzy deklarowali, że chętnie widzieliby w Dwójce nowoczesny, polski serial kryminalno–sensacyjny, nawiązujący do najlepszych zachodnich i skandynawskich wyznaczników tego gatunku – mówi dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński. „Paradoks” pojawi się na antenie TVP2 już 6 września i będzie emitowany w kolejne czwartkowe wieczory o 21.05.

Nowa ramówka TVP2 to także liczne profilowane cykle filmowe. W środowe wieczory Dwójka zaprosi na „Kino Relaks”, czyli filmy radosne, romantyczne i nastrojowe, propozycje dla pań, par, przyjaciół, a także całych rodzin. Czwartkowy wieczór dedykowany będzie kinu dla koneserów. W cyklu „Kocham kino” Dwójka zaprezentuje filmy wybitnych i nagradzanych reżyserów z całego świata, w tym także z Polski. Natomiast w piątkowe wieczory – w ramach cyklu „Kino na Maxa” – widzowie TVP2 będą mieli okazję obejrzeć superprodukcje ostatnich lat.

Weekendy to tradycyjnie czas, kiedy zwalniamy tempo, oddajemy się rozrywce i kulturze. Wśród propozycji rozrywkowych TVP2 pojawi się „Kocham to, co lubię”, czyli nowy, autorski program Wojciecha Manna, znanego z przewrotnego i inteligentnego poczucia humoru. Nie zabraknie też innych żelaznych Dwójkowych pozycji, jak choćby „Bitwy na głosy”, „Kabaretowego klubu Dwójki” w zupełnie nowej formule, show „Kocham Cię, Polsko” czy popularnego teleturnieju „Postaw na milion”. Niedziele w TVP2 to również bogata oferta kulturalna. Wczesnym przedpołudniem zaprosimy na program „Kultura, głupcze”, wieczorem będzie można obejrzeć magazyn „Kocham kino” Grażyny Torbickiej oraz „WOK – Wszystko o kulturze”.

Informacje i komentarze z ostatniej chwili – czyli TVP Info

TVP INFO to dynamiczny i nowoczesny kanał informacyjny telewizji publicznej. Proponujemy widzom bieżące informacje krajowe, lokalne oraz publicystykę. Zapraszamy na programy interwencyjne, relacje na żywo z najważniejszych wydarzeń, reportaże i ciekawe dokumenty. W weekendy emitujemy programy społeczne, magazyny publicystyczne, oraz ambitne filmy dokumentalne. Dla fanów sportu też coś się znajdzie – Sportowy Wieczór (poniedziałek-środa oraz piątek – godz. 23.15, czwartek –23.45; sobota 23.00) i Sportowa Niedziela (godz. 23.00) zagwarantują dawkę sportowych emocji.

Dostępny pod adresem www.tvp.info, współpracujący z anteną portal, to najszybsze źródło Informacji z kraju, świata, gospodarki, kultury i innych dziedzin będących w spektrum zainteresowania widzów. TVP INFO jest aktywne zarówno na twitterze, jak i na facebooku gdzie internauci na bieżąco komentują wydarzenia. Wśród telewizji informacyjnych w Polsce to my jesteśmy stacją pierwszego wyboru.
– Nowością będzie nowa produkcja TVP2 zatytułowana „Paradoks” z Bogusławem Lindą w roli głównej. To również odpowiedź na głosy naszych widzów, którzy deklarowali, że chętnie widzieliby w Dwójce nowoczesny, polski serial kryminalno–sensacyjny, nawiązujący do najlepszych zachodnich i skandynawskich wyznaczników tego gatunku – Jerzy Kapuściński
img
Co nowego?

„Debata TVP INFO” – program z udziałem polityków, parlamentarzystów oraz ekspertów, którego tematem są aktualne, najważniejsze problemy społeczne Polski. Dyskusja dotyczy m.in.: polityki społecznej, gospodarki, systemu opieki zdrowotnej, sytuacji na rynku pracy oraz innych ważnych społecznie zagadnień. Zapraszamy raz w miesiącu, w sobotę o godzinie 13.00.

Rok 2012 ogłoszony został Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Aktywni 50+ to osoby, które jeszcze pracują ale już marzą o emeryturze. To również osoby, które mają kłopoty ze zdobyciem pracy lub też borykają się z innymi problemami. Za pomocą emitowanego w każdą sobotę o 11.00 programu „Aktywni 50+”Będziemy chcieli zmienić ich nastawienie do życia, przyszłości i swojej roli w społeczeństwie.

Pozostaje to, co najlepsze

Wiodącym programem Informacyjnym jest Serwis TVP INFO nadawany co pół godziny od 6.00, wzbogacony o Informacje sportowe i gospodarcze. W porannym paśmie (Info Poranek) ponadto „Twoja@sprawa” – dziennikarze TVP INFO przedstawiają problemy nadsyłane przez widzów i internautów na stronę www.tvp.Info. Poruszające historie, kontrowersyjne tematy, ale także problemy życia codziennego. Autorzy starają się dotrzeć do sedna problemu i znaleźć rozwiązanie.

„Raport z Polski” – jeden z najchętniej oglądanych programów TVP INFO. Codzienny magazyn Informacyjno-publicystyczny podejmujący problemy bulwersujące lokalne społeczności. Reporterzy uwrażliwiają widzów na prawdziwe ludzkie dramaty oraz ukazują paradoksy utrudniające codzienne życie. Wskazują błędy w polskim prawodawstwie, bezsensowne i bezduszne przepisy oraz luki w prawie. Ze swoich błędnych i nieprzemyślanych decyzji tłumaczą się urzędnicy i przedstawiciele władzy samorządowej. Wiele z tematów poruszanych jest po sygnałach od naszych widzów.

„Raport z Polski” przygotowywany jest dzięki współpracy z 16 oddziałami terenowymi TVP. W soboty o 14.00 zapraszamy na „Raport z Polski Ekstra” – podsumowanie najciekawszych tematów tygodnia, często uzupełnionych o nowe fakty i komentarze.

Kluczową audycją publicystyczną anteny jest „Minęła dwudziesta”. W studiu bohaterowie wydarzeń dnia: politycy, komentatorzy, dziennikarze, biznesmeni, liderzy związkowi, ludzie kultury, ale również eksperci, naukowcy, politolodzy. Temat – analityczne podsumowanie wydarzeń oraz sprawy, którymi żyła cała Polska.

„Info Dziennik” – to główny program informacyjny, podsumowujący wydarzenia mijającego dnia i zapowiadający najważniejsze tematy dnia następnego. Program wyróżnia atrakcyjna formuła. Prowadzący zapewniają aktualność przekazu, a ich doświadczenie i profesjonalizm są gwarancją rzetelności informacji.

Dużą popularnością cieszy się codzienne wieczorne pasmo dokumentalne „Uwierz w dokument” – dla widzów ambitnych i wymagających. Kierowane do tych, którzy interesują się ciekawymi zjawiskami społecznymi i geopolitycznymi. Najnowsze filmy dokumentalne, realizowane przez nagradzanych twórców. Wartościowe pozycje z Wideoteki Telewizji Polskiej, do których warto sięgnąć po latach. Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 23.30 ; w soboty i niedziele o godz. 23.25. Zgodnie z profilem anteny tematyka filmów dokumentalnych nawiązuje do aktualnych wydarzeń w kraju i na świecie. Uwzględniany jest też kalendarz rocznic i świąt.

To jeszcze nie wszystko, co do zaoferowania widzom ma TVP Info. Po więcej Informacji zapraszamy na stronę programów TVP Info, oraz na stronie tvp.pl.

Wybrane dla Ciebie