Donald Trump: Brytyjskie władze uważają, że to Rosja stoi za atakiem na Skripala

Prezydent USA Donald Trump stwierdził we wtorek, że brytyjskie władze uważają, iż to Rosjanie stoją za atakiem z użyciem broni chemicznej na byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala – poinformowała agencja Reuters.

USA: Donald Trump zdymisjonował sekretarza stanu Rexa Tillersona

Amerykański prezydent Donald Trump odwołał ze stanowiska sekretarza stanu Rexa Tillersona. Informację przekazał na Twitterze. Jego miejsce zajmie...

zobacz więcej

Amerykański prezydent zapowiedział, że potępi „Rosję czy ktokolwiek by to był”, jeśli zgodzi się z brytyjskimi ustaleniami dotyczącymi tego, kto stał za atakiem w Wielkiej Brytanii.

Brytyjska premier Theresa May powiedziała w poniedziałek w Izbie Gmin, że rząd w Londynie uznał za „wysoce prawdopodobne”, iż za próbą zabójstwa Skripala stała Rosja, i zażądał od Kremla złożenia pilnych wyjaśnień.

Tillerson: Wierzymy, że za próbą zabójstwa Skripala stoi Rosja

Sekretarz Stanu Rex Tillerson powiedział, że Biały Dom uważa za uzasadnione podejrzenia Wielkiej Brytanii, jakoby za otruciem byłego pracownika GRU...

zobacz więcej

Trump: Po południu będę rozmawiać z May o ataku na Skripala

Prezydent USA Donalda Trump powiedział, że po południu planuje rozmawiać z brytyjską premier Theresą May na temat ataku z użyciem broni chemicznej na byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala.

– Wydaje mi się, że to Rosja, biorąc pod uwagę dowody, jakie oni (Brytyjczycy) mają – oznajmił amerykański przywódca. – Tak szybko, jak ustalimy fakty, jeśli zgodzimy się z nimi, potępimy Rosję czy ktokolwiek to był – powiedział Trump dziennikarzom przed odlotem do Kalifornii.

źródło:

Zobacz więcej