Mamy medal mistrzostw świata w lotach! Po raz pierwszy w historii

Polacy w składzie Stefan Hula (L), Piotr Żyła (2L), Kamil Stoch (2P), Dawid Kubacki (P) (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Jest medal! Brązowy. Polscy skoczkowie narciarscy w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli trzecie miejsce w drużynowym konkursie mistrzostw świata w lotach na skoczni w Oberstdorfie w Niemczech.

Jest medal! Brązowy. Polscy skoczkowie narciarscy w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli trzecie miejsce w...

Polscy skoczkowie narciarscy zdobyli pierwszy w historii medal mistrzostw świata w lotach. Na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie wywalczyli brąz. Poza zasięgiem rywali byli Norwegowie, a po srebro sięgnęli Słoweńcy.

Tuż za podium uplasowali się gospodarze zawodów, którzy długo z Polakami walczyli o medal.

Rywalizacja była emocjonująca. Jeszcze na półmetku biało-czerwoni zajmowali czwartą pozycję, tracąc do Niemców 0,4 punktu. Rewelacyjnie skakali Słoweńcy, który wywalczyli pierwszy od ośmiu lat medal w drużynie na wielkiej imprezie. Klasą dla siebie byli Norwegowie – zdobyli czwarte złoto zespołu w tej specjalności w historii.

Żaden z Polaków nie zepsuł skoku

Kluczowa okazała się solidność. Żaden z Polaków nie zepsuł skoku. Najlepiej prezentował się Stoch – czwarty w zestawieniu indywidualnym. Kubacki odpalił „petardę” w trzeciej grupie. 221,5 metra pozwoliło wyśrubować przewagę nad Niemcami. Gospodarze mogą mieć pretensje do Stephana Leyhe. Jedynie 186,5 metra w drugiej serii było ciosem dla jego zespołu. Nie pomogła świetna dyspozycja Richarda Freitaga, który w niedzielę był indywidualnie najlepszy.

Biało-czerwoni startowali w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. W sobotę Stoch wywalczył indywidualnie srebrny medal.

Kolejne zawody elity w Zakopanem (26-28 stycznia). Transmisje w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL