Strzelanina w gdyńskim biurowcu. Białorusin zatrzymany

Policja zatrzymała 30-letniego Białorusina (fot. PAP/Adam Warżawa)

Nikt nie ucierpiał w wieczornej strzelaninie w biurowcu Thomson-Reuters w Gdyni. Policyjni antyterroryści zatrzymali 30-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna o imieniu Stjepan to pracownik agencji, która ma swoją siedzibę w budynku. – Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, przesłuchują pracowników firmy – relacjonuje podkom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Strzelanina i pościg w Nadarzynie. 21-letni złodziej samochodów nie żyje

Czterech policjantów rannych w pościgu w Nadarzynie koło Warszawy. Mężczyzna, który uciekał przed funkcjonariuszami skradzionym samochodem...

zobacz więcej

Do incydentu doszło we wtorek przed godz. 19. Na drugie piętro budynku wszedł uzbrojony mężczyzna. Nieoficjalnie wiadomo, że miał długą broń i pistolet. Oddał dwa strzały. Przerażeni pracownicy położyli się na ziemi i zadzwonili na numer alarmowy 112.

Tylko dzięki bohaterskiej postawie jednego z mężczyzn, który obezwładnił napastnika nikt nie ucierpiał. – Wyglądało to tak, jakby chciał do nas strzelać i gdyby nie zimna krew jednego z naszych kolegów, mogłyby być ofiary – opowiadała jedna z pracownic.

Wyznała, że sprawca zwykle brał popołudniowe zmiany od 16. – Był zamknięty w sobie, nawet nie odpowiadał nam cześć, nie miał w pracy kolegów, często dzwonił do swojej rodziny. Zajmował się wprowadzaniem do bazy raportów firm – tłumaczy.

Policja nie udziela informacji na temat szczegółów zdarzenia. Potwierdza jedynie zatrzymanie obywatela Białorusi. Nie wiadomo jakie były motywy 30-latka. Mężczyzna będzie dopiero przesłuchiwany. O sprawie powiadomiono prokuraturę.

źródło:
Zobacz więcej